برزنت ضد آب

برزنت های ضد آب جزء اولین و ابتدایی ترین انواع پارچه های برزنت تولید شده در دنیا بوده اند. به دنبال آن تولید و خرید برزنت های ضد آب و ضد آفتاب نیز گسترش پیدا کرد و پس از آن، این پارچه ها با تنوع بیشتری تولید و عرضه شدند. برای آشنایی با نحوه تولید چادر برزنتی ضد آب، ویژگی ها، کاربردها و آشنایی با بهترین مرکز فروش این محصولات، تا پایان این مقاله از الوند با ما همراه باشید:

برزنت ضد آب چیست؟

برزنت های پارچه هایی هستند که از پلی استر یا کرباس همراه با ترکیب الیاف دیگری مانند پنبه تولید می شوند. دقت کنید که تفاوت زیادی بین برزنت و پلی استر است و با هم یکی نیستند. میزان به کار بردن همین مواد و ترکیبشان با مواد دیگر انواع پارچه های برزنت را تولید می کند که هر کدام ویژگی های به خصوص خود را دارند. برای تولید برزنت ضد آب روکش پلاستکی یا یورتان به هر کدام از این پارچه ها اضافه می شود. این کار باعث می شود مقاومت پارچه ها در برابر نفوذ و فشار آب به بالاترین میزان خود برسد. این مواد در اکثر موارد استحکام زیادی در برابر نور خورشید نیز دارند. به همین خاطر است که به آن ها برزنت های ضد آفتاب نیز می گویند.

برزنت ضد آب چیست

ویژگی های پارچه برزنتی ضد آب

از نام این محصولات مشخص است که ویژگی اصلی این پارچه ها مقاومت بالا در برابر رطوبت است. اما اینکه به چه اندازه می توانند مقاومت کنند بستگی به شیوه تولید آن ها دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت نساجی، امکان خرید پارچه برزنتی ضد آب با ضخامت های مختلف وجود دارد که بر اساس آن نیز میزان مقاومت این پارچه ها در برابر آب و رطوبت نیز تغییر می کند. به طور مثال می توانید از برزنت های سبک استفاده کنید که معمولا یک لا نخ هستند. یا برزنت های ضخیم را تهیه کنید که تا شش لا نخ امکان تولید دارند و میزان مقاومت آن ها به اندازه برزنت های نانو است. سایر ویژگی های آن ها به شرح زیر می باشد:

 • جلوگیری از نفوذ گرد و خاک و غبار و آلودگی هوا
 • مقاومت بالا در برابر آفتاب در برزنت های ضد آب و آفتاب
 • استحکام بیشتر نسبت به سایر پارچه ها در برابر اجسام برنده و تیز
 • امکان سفارش در رنگ ها و ضخامت و وزن های مختلف
 • دارا بودن انعطاف بالا برای دوختن آن ها در اشکال مختلف و تحمل بارهای سنگین
 • امکان چاپ بر روی برزنت ها برای انجام تبلیغات.

ویژگی های پارچه برزنتی ضد آب

کاربرد چادر برزنتی ضد آب

تقریبا در تمام مکان هایی که می رویم شاهد کاربردهای زیاد این پارچه های هستیم. از خانه ها گرفته تا خانه ها که از آن برای رفع نیازهای ساده خود استفاده می کنند، تا صنایع و کسب و کارهای مختلف برای کابردهای تخصصی و فنی آن ها. کافیست دقت کنید تا ببینید در هر مکانی به فراخور نیاز به این پارچه ها، از آن ها استفاده می کنند. همین تقاضای زیاد باعث شده است فروش برزنت ضد آب به صورت اینترنتی نیز گسترش پیدا کند. شما نیز اگر قصد خرید اینترنتی پارچه های برزنتی ضد آب را دارید می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید. در ادامه با کاربردهای مختلف این پارچه ها آشنا می شوید:

سایبان های برزنتی

سایه بان های برزنتی در واقع به پارچه های محافظ جلوی شیشه فروشگاه ها و مغازه ها، سایه بان های جلوی پنجره ها و سقف های کاذب پارکینگ های سرباز سطح شهر گفته می شود. به طور مشخص پارچه ای که برای تمامی این موارد به کار برده می شود باید مقاومت زیادی در برابر آب و رطوبت و آفتاب داشته باشند. همچنین بتوان به راحتی روی آن ها تبلیغات مربوط به اجناس و نام فروشگاه و مغازه را چاپ کرد. به همین دلیل پارچه های برنتی ضد آب و آفتاب بهترین گزینه برای این کار به حساب می آیند.

سایبان برزنتی با برزنت ضد آب

پوشش بالکن و تراس

از پارچه های برزنتی ضد آب پرده های نسبتا ضخیمی دوخته شده و در اکثر خانه هایی که تراس دارند از آن ها استفاده می شود. پارچه های برزنت بالکن نسبت به آب و هوای شهری که از آن ها استفاده می شود، از نفوذ بارندگی یا تابش نور خورشید و ورود حشرات و جانوران جلوگیری می کند. همچنین جلوی دید همسایگان و اطرافیان را گرفته و امنیت بیشتری برای افراد داخل ساختمان ایجاد می کند.

چادر برزنتی ضد آب برای پوشش ماشین سنگین

چادرهای ماشین سنگین برای حفاظت از بدنه ماشین و بار آن ها در ابعاد مختلف و با برزنت های مختلف مانند برزنت ترانزیتی و پارچه های کانتینری دوخته می شوند. علت استفاده از این برزنت های ضد آب نیز ساعات زیادی است که این ماشین ها زیر نور آفتاب و با شرایط جوی بد در جاده ها هستند. مهم تر از آن محصولاتی است که بار زده اند و اگر روی آن ها را نپوشانند، در اثر رطوبت، نور خورشید، باد و گرد و خاک خراب می شوند. از مهترین ویژگی این چادرها این است که مانند برزنت کامیون و چادرهای تریلی ضد آب باشند.

چادر برزنتی ضد آب

برپایی آلاچیق برزنتی

آلاچیق های برزنتی ضد آب در واقع سقف های کاذب متحرک یا ثابتی هستند که در اشکال مختلف و در مکان هایی مانند رستوران ها و باغ ها ایجاد می شوند. زیبایی آلاچیق ها کوچکترین دلیل برپایی آن ها در جاهای مختلف است. بزرگ ترین دلیل آن ها حفاظت در برابر بارندگی ها و تابش مستقیم نور آفتاب در محیط های سرباز است.

پوشش برزنتی محافظ کولرها

کولرهای گازی و آبی که بیرون از ساختمان و روی پشت بام، یا در تراس و بالکن منازل نگهداری می شوند با گذشت زمان و تابش نور آفتاب و بارش های فصلی مثل برف و باران، زنگ زده و پوسیده شده و به مرور از عمر آن ها کاسته می شود. بهترین کار برای جلوگیری از این خطرات، دوخت روکش های برزنتی برای کولرها است. این روکش ها را از برزنت های ضد آب استفاده کنید. با این کار علاوه بر جلوگیری از موارد ذکر شده، از ورود گرد و خاک به داخل کولرها و آسیب به موتور آن ها جلوگیری می کنید.

پوشش استخر

امروزه با زیاد شدن تعداد استخرهای سرباز، بیشتر صاحبان آن ها در اندیشه ایجاد سقف های کاذبی هستند که شناگران برای دقایقی زیر آن به دور از تابش نور خورشید استراحت کنند. به همین منظور از پارچه های برزنتی ضد آب برای ایجاد این سایه بان ها استفاده شد. کاربرد دیگر این پارچه ها در استخرهای روباز، تهیه پوشش هایی بر روی استخرها بود که از ورود حشرات و آلودگی ها به داخل آب جلوگیری کند.

پوشش برزنتی ضد آب استخر

چادر برزنتی ضد آب ماشین

استفاده از چادر برای وانت بار و اتومبیل ها تقریبا در تمامی شهرها گسترش پیدا کرده است. پارچه های برزنتی ضد آب و ضد آفتابی که برای دوخت این چادرها به کار می برند باعث می شود از اتومبیل و بار نیسان وانت ها در برابر تغییرات جوی محافظت کند. قیمت پارچه برزنتی ضد آب برای تهیه این روکش ها یکی از ملاک های خرید این پارچه ها می باشد.

چادر مسافرتی برزنتی ضد آب

دوخت انواع چادرهای مسافرتی از مهمترین کاربردهای چادرهای برزنتی ضد آب است. برای تهیه این چادرها بهتر است از پارچه های ضد آب یک یا دو لا نخ استفاده شود که انعطاف بهتری هنگام دوخت داشته باشند. اگرچه پارچه های برزنت شمعی ضد رطوبت بهترین گزینه برای این چادرها هستند اما برای برپایی چادرهای کمپ ها و اردوها، از برزنت های نظامی استفاده می کنند. دلیل آن نیز وسعت زیاد و چند نفره بودن این چادرهاست که اگر پارچه به کار برده شده برای آن ها نازک باشد به سرعت پاره می شوند.

چادر مسافرتی برزنتی ضد آب

قیمت پارچه برزنتی ضد آب

باید به این نکته دقت کنید که تمامی این محصولات قیمت یکسانی ندارند. به طور مثال قیمت برزنت ضد آفتاب و آب، از پارچه هایی که تنها ضد رطوبت هستند بیشتر است. یا نمونه های وارداتی آن ها، از محصولات داخلی بیشتر است. اما به طور کل قیمت چادر برزنتی ضد آب به چند عامل بستگی دارد. از جمله:

مرکز فروش پارچه برزنت ضد آب

تنوع مراکز و فروشگاه های زیادی که به فروش برزنت ضد آب مشغول هستند و تبلیغات گسترده آن ها، به طور قطع برای تمام کسانی که قصد خرید پارچه برزنت را دارند گیج کننده است. برای انتخاب آن ها لازم است صداقت در توضیح مشخصات کالا، قیمت مناسبشان و کیفیت محصولات را در اولویت قرار دهید. برای این منظور می توانید به فروشگاه اینترنتی الوند مراجعه کرده و نمونه ای از فروشگاهی که تمامی این گزینه ها را دارد ببینید. زیرا این مرکز از معتبرترین مراکز فروش پارچه برزنت در اصفهان است. برای اطلاع از قیمت پارچه برزنتی ضد آب نیز می توانید با شماره 09138345996 تماس بگیرید.

12 پاسخ
 1. امیر محد فراقی
  امیر محد فراقی می گوید

  سلام سایت خیلی خوبی دارید. سفارش دارم این محصولا. ارسال به زنجان دارید؟

  پاسخ
 2. معصومی
  معصومی می گوید

  سلام من برای درست کردن تشک مبل با پلی اورتان برای فضای باز می خوام ایا برای اون کار مفید هست ؟

  پاسخ
 3. یلدا
  یلدا می گوید

  سلام خسته نباشید قیمت ضد آب و ضد افتاب متری چند و عرض پارچه ها چقدر هست ؟ و برای دوخت کاور پراید چند متر نیاز هست؟

  پاسخ
 4. سیاوش مهیمی
  سیاوش مهیمی می گوید

  سلام
  بنده دو طاقه برزنت ۶ لا باطول وعرض۱۲.۵×۱۵نیاز دارم لطفا فیمت ونحوه سفارش را راهنمائی فرمائید باتشکر

  پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا مطابق با محل نصب برزنت مورد نظر از لحاظ کیفیت و درجه بندی و نوع دوخت مناسب شما را راهنمایی کنند و در سریعترین زمان ممکن برزنت شما را ارسال نمایند
   شماره کارشناس: 09138345996

   پاسخ
 5. رضائی
  رضائی می گوید

  آیا برای. دیواره کتابخانه‌ای که در پشت‌بام زده‌ام، می‌توان ازین پوشش‌های ضد آفتاب و ضد آب با عمر طولانی استفاده کرد؟ قیمتش متری چنده؟

  پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   درود و وقت بخیر
   بله هم از این پارچه های درجه یک آن را میتوانید استفاده کنید و هم میتوانید از پارچه FIT ضد آب کره ای استفاده کنید.
   برای قیمت باشماره 09138345996 تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.