سایبان برزنتی

وقتی صحبت از سایبان برزنتی می شود آنچه در نظر ما می آید سایبان برزنتی مغازه ها باشد که در خیابان دیده ایم. اما باید بدانیم که انواع چادر سایبان در مکان های مختلف و برای محافظت از وسایل گوناگون به کار می روند. خوب است بدانیم که پارچه های برزنت به خصوصی برای کابردهای مختلف به کار می روند. در مقاله زیر از الوند شما را با کاربردهای برزنت سایبان و انواع پارچه برزنت هایی که برای این منظور مناسب هستند آشنا می کنیم.

سایبان برزنتی چیست؟

قبل از آشنایی با انواع چادر سایبان، بهتر است ابتدا بدانیم منظور از چادر سایبان برزنتی چیست. سایبان برزنتی، در واقع محافظی در برابر آفتاب، نور خورشید، باد، باران و گرد و خاک برای مکان ها و وسایل مختلف هستند. گاهی نیز برای کم کردن دید افراد از اطراف به کار برده می شوند. برزنت های سایبان بر اساس کاربردشان در اشکال متعدد و با جنس های مختلف پارچه ها ساخته می شوند. اما از بین انواع پارچه ها، تنها پارچه برزنت برای سایبان مناسب به نظر می رسد. در ادامه به چند نمونه از ویژگی های پارچه برزنت سایبان اشاره می کنیم:

 • محافظت از افراد، وسایل و محصولات در برابر آفتاب.
 • جلوگیری از نفوذ آب هنگام بارندگی و آسیب دیدن وسایل و محصولات.
 • کم کردن شدت وزش باد و جلوگیری از ورود گرد و خاک و حشرات ریز.
 • مقاومت بالا در اثر برخورد اجسام تیز و سنگین نسبت به سایر پارچه ها به عنوان محافظ.

سایبان برزنتی چیست

انواع سایبان برزنتی

سایبان های برزنتی را می توان بر اساس جنس، کاربرد و نوعشان تقسیم بندی کرد. در این مقاله سعی می کنیم انواع برزنت برای سایبان را در کنار انواع سایبان ها به شما معرفی کنیم:

سایبان برزنتی ثابت  

مشخصه بارز این سایبان ها این است که برای حفاظت دائمی از یک مکان به کار می روند. به این معنی که جابجا نمی شوند، جمع نمی شوند و به گونه ای نصب می شوند که با تکان های شدید جابجا نشوند. از انواع سایبان برزنتی ثابت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سایبان استخری

استخرهای روباز یکی دیگر از مکان هایی هستند که نیاز به سایبان برزنتی دارند. این سایبان ها کنار استخرها برای استراحت شناگران، مربیان و همراهان گذاشته می شود. این محافظ ها در دو نوع ثابت و متحرک استفاده می شوند. نمونه ثابت آن ها از لحاظ نوع پارچه برزنت و نوع نصبشان مانند سایبان های پارکینگ است.

سایبان برزنتی استخری

 سایبان برزنتی آلاچیق

چارچوب آلاچیق های برزنتی معمولا ثابت است و در رستوران ها، ویلاها، کافی شاپ ها و اماکن سرباز به کار برده می شوند. از برزنت های سبک برای حفاظت از میز و صندلی زیر آلاچیق و ایجاد سایه برای افراد استفاده می شود. از انواع برزنت شمعی می توان برای این منظور استفاده کرد.

سایبان پارکینگ

این سایبان های برزنتی برای محافظت از ماشین هایی که در پارکینگ های منازل ویلایی، یا پارکینگ های عمومی پارک شده اند به کار می روند. به این صورت که توسط پیچ و مهره به چارچوب های فلزی که روی زمین محکم شده اند نصب می شوند. پارچه برزنت های ماشین سنگین به دلیل مقاومت بالا و ضخامتشان برای این کار مناسب تر هستند. برای خرید و اطلاع از قیمت این برزنت ها می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

سایبان برزنتی پارکینگ

سایبان تراس

سایبان های تراس، نیز از انواع حفاظ هایی هستند که هم به عنوان متحرک و هم ثابت به کار برده می شوند. انواع ثابت آن به نرده ها یا دیوارها با استفاده از میخ و پرچ و حلقه ها محکم می شوند. برای این منظور معمولا از پارچه های برزنت ضد آب و برزنت نظامی استفاده می کنند.

سایبان برزنتی متحرک

پایه ها و چارچوب این سایبان های برزنتی متحرک است و روی زمین محکم نشده اند. به همین دلیل می توان آن ها را به راحتی از قسمتی به قسمت دیگر منتقل کرد. در ادامه با انواع آن ها آشنا می شوید.

سایبان برزنتی متحرک

سایبان کولر

از سایبان کولر می توان به جای برزنت های محافظ کولر استفاده کرد. به این صورت که روی چارپایه هایی انداخته می شوند که کولرهای گازی یا آبی در زیر سایه آن در برابر نور آفتاب و باد و باران در امان باشند. پارچه های برزنت محافظ کولر برای این منظور مناسب ترین گزینه هستند.

سایبان چتری

این سایبان های برزنتی هم از نوع متحرک محسوب می شوند و هم تاشو. همانطور که از نام این محصولات مشخص است، در صورت عدم نیاز به آن ها، از محل بازوهای فلزی تا شده و به یک گوشه منتقل می شوند. این سایه بان ها به راحتی می توانند جای آلاچیق ها را در مکان هایی که در فضای باز است بگیرد. برزنت آن ها نیز معملا از پارچه های برزنتی است که الیاف پلیمری و پنبه با هم ترکیب شده باشند، مانند برزنت وانت.

سایبان برزنتی چتری

سایبان برزنتی تاشو

این نوع سایبان های برزنتی به صورت اتوماتیک یا دستی در جای خودشان و معمولا توسط بازوهایی تا می شوند. از مهمترین نمونه های این سایه بان ها می توان به سایبان برزنتی مغازه اشاره کرد. نام دیگر این محصولات سایبان فنری است. به این صورت که یا به صورت دستی و با اهرم های فلزی جمع می شوند و یا به صورت اتوماتیک و برقی. سایبان برزنتی پنجره معمولا از نوع سایه بان مغازه است. این سایه بان ها از هر نوعی که باشند با سایه انداختن روی پنجره یا در، باعث عدم تابیدن نور آفتاب به داخل می شوند. پارچه های برزنت کامیون یا برزنت تریلی برای این منظور قابل استفاده هستند.

سایبان برزنتی تاشو

قیمت سایبان برزنتی

قیمت این محصولات به موارد زیادی بستگی دارد. در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم.

 • قیمت پارچه برای سایبان.
 • مکانیکی یا الکترونیکی بودن بازوها.
 • وسعت سایه بان.
 • نوع پارچه ای که برای سایبان به کار می رود.
 • جنس پیچ و مهره و پرچ ها.

فروش سایبان برزنتی

اکنون بهتر است یکی از مراکزی که انواع سایبان های برزنتی را ارائه می دهد را معرفی کنیم. فروشگاه الوند یکی از معتبرترین مراکز چادر دوزی است که برای خرید سایبان برزنتی در انواع مختلف بهترین گزینه است. چرا که علاوه بر خرید اینترنتی پارچه های برزنت از این فروشگاه، به صورت سفارشی سایبان مورد نیازتان را تهیه کرده و با قیمتی مناسب به شما عرضه می کند. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

2 پاسخ
 1. حسین بابایی
  حسین بابایی می گوید

  سلام .خیلی بهتره از سایبان فلزی هست چون در صورت دلخواه میشه جمعش کرد. شما ارسال به شهر شیراز هم دارید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.