وبلاگ - آخرین اخبار
چادر برزنت کانتینری

تا به حال به حفاظت از باری که تریلی ها و ماشین های سنگین جابجا می کنند فکر کرده اید؟ به اینکه چطور از محصولاتی که داخل کانتینر است در برابر آلودگی هوا، آب و آفتاب حفاظت می کنند؟ به نظر شما چادر برزنتی کانتینری برای محافظت از بار کفایت می کند؟ اصلا کدامیک از انواع پارچه های برزنت برای پارچه چادر برزنت مناسب است؟ با ما در این مقاله از کلینیک الوند همراه باشید تا به تمام سوالات شما پاسخ دهیم:

کانتینر چیست؟

برای آشنایی با برزنت و مشمع کانتینری بهتر است ابتدا با مفهوم کانتینر و انواع آن آشنا شویم. کانتینرها اتاقک هایی هستند که بر روی ماشین های سنگینی مانند تریلی و ترانزیت سوار می شوند تا عمل حمل و نقل راحت تر انجام شود. این کانتینرها انواع مختلف دارند. به طور نمونه می توان از کانتینرهای تانکری، سرباز، یخچال دار و حمل گاز نام برد. همانطور که از نام آن ها مشخص است هر کدام برای مقصود مشخصی استفاده می شوند. اما معمولا به کار بردن چادر برزنتی کانتینری یا برزنت ماشین سنگین برای تمام آن ها ضروری است. با ما همراه باشید تا شما را با پارچه چادر کانتینری و لزوم استفاده از آن آشنا کنیم:

چادر برزنت کانتینری چیست؟

بیایید در ابتدا شما را با ماهیت چادر کانتینری آشنا کنیم. حتما هنگام مسافرت به شهرهای مختلف و وقتی در جاده هستید، ماشین های سنگینی را دیده اید که دورتادور آن ها پارچه هایی با رنگ های مختلف کشیده شده است. به این پارچه ها چادر برزنت کانتینری گفته می شود. اینکه چرا از برزنت برای تولیدشان استفاده می شود نیز کاملا مشخص است. زیرا درحال حاضر پارچه ای که تمام ویژگی های منحصربفرد برزنت را داشته باشد وجود ندارد. تنوع این پارچه ها نیز به پیشی گرفتنشان در این رقابت کمک بسیار زیادی کرده است. همین تنوع زیاد باعث شده است مصرف کنندگان این محصولات برای تهیه آن ها، خرید اینترنتی برزنت را ترجیح دهند. چون با سر زدن به سایت های مختلف، به فروشگاه های متعدد سر زده و اجناسشان را از نظر کیفیت و قیمت با هم مقایسه کرده اند.

چادر برزنت کانتینری چیست

کاربرد برزنت کانتینری

حالا که شما را با مفهوم برزنت کانتینر آشنا کردیم، بهتر است با کاربردهای متعدد آن نیز آشنا شوید تا به لزوم استفاده از آن پی ببرید:

حفاظت از بار در ماشین های سنگین

برقراری ایمنی بار در صنعت حمل و نقل جاده ای بسیار مهم است. به همین دلیل است که شرکت های بیمه همه ساله قانون های جدیدی برای آن وضع می کنند و نظارت های خود را نیز سختگیرانه تر انجام می دهند. حمل بار با کانتینرهای سر باز و اتاقک هایی که نفوذ پذیر هستند با خطراتی مشابه موارد زیر همراه هستند:

 • آسیب جدی به محصولات خوراکی و مواد غذایی با ورود حشرات و حیوانات موذی به داخل کابین.
 • آلودگی محیط کابین و تخریب بار هنگام ورود حیوانات و پرندگان از کانتینرهای سر باز.
 • نفوذ آلودگی های محیطی و میکروب ها و باکتری ها از طریق وزش باد از منافذ باز کانتینر به داخل.
 • وجود خطر جدی برای انواع محصولات با ورود آب هنگام بارش باران و برف و مرطوب شدن محیط کابین.
 • آسیب به خوراکی ها هنگام ورود گرد و خاک هنگام وزش بادهای شدید در جاده.
 • فاسد شدن مواد غذایی و پوسیدن بسته بندی در اثر تابش مستقیم نور خورشید در کابین های سرباز.
 • مواجهه با خطر تخریب کامل محصولات در اثر آتش سوزی.
 • پرت شدن محصولات به بیرون از کانتینر هنگام بروز تصادفات رانندگی.

درست است که موارد ذکر شده بالا کمی نگران کننده به نظر می رسد، اما باید بدانید که تنها با خرید برزنت کانتینری و استفاده از آن می توان از بروز هشتاد درصد این موارد هنگام حمل و نقل بار جلوگیری کرد.

کاربرد برزنت کانتینری

تبلیغات کم هزینه با خرید مشمع کانتینری!

شرکت های حمل و نقل بار و کارخانه جات و تولید کننده هایی که باربری مخصوص به خود را دارند مانند دیگر فعالیت ها احتیاج به تبلیغ دارند. اما همیشه نباید از بیلبردها و بنرها و پرداخت هزینه های زیاد تبلیغاتی برای این منظور استفاده کرد. حداقل در مورد برای تبلیغ ایمنی حمل و نقل و کیفیت محصولات، بهترین روش چاپ روی برزنت کانتیری است. با خرید مشمع کانتینری کافیست لوگو یا آرم شرکت یا کارخانه را همراه با جمله ای تاثیرگذار روی پارچه کانتینری چاپ کنید. در این صورت تبلیغ ایمنی حمل و نقل، محصول و شرکت خود را یکجا انجام داده اید. قیمت چادر کانتینری در هر شرایطی کمتر از هزینه تبلیغات است!

برزنت کانتینری به عنوان روکش محافظ

اگر به نظرتان تولید چادر کانتینری برای هیچ کدام از دلایلی که گفته شد مورد نیاز نیست، بهتر است حفاظت از بدنه کانتینر را نیز به این لیست اضافه کنید. تمام اتومبیل ها و ماشین ها برای حفاظت در برابر تغییرات جوی و تابش نور آفتاب احتیاج به روکش دارند. از آنجا که تریلی ها و ترانزیت ها ساعات بیشتری را زیر آسمان هستند و کمتر از فضاهای مسقف و پارکینگ ها استفاده می کنند، استفاده از روکش محافظ برایشان ضروری تر به نظر می رسد. استفاده از برزنت کانتینری از بدنه کابین در برابر زنگ زدگی با آب، پوسیدگی در اثر تابش آفتاب و خط و خش و آسیب در برابر ضربه های اشیاء تیز حفاظت می کند. پس از اینکه گفتیم چه انتظاراتی از انواع چادر کانتینری داریم باید بدانیم چه برزنتی برای این منظور مناسب است:

برزنت کانتینری به عنوان روکش

برزنتی مناسب برای تولید برزنت کانتینری

برزنت ها از الیاف مختلفی تشکیل شده اند. اما غالبا از پلی استر یا پلی اتیلن ساخته می شوند که برای مقاصد مختلف با مواد صنعتی دیگری نیز ترکیب می شوند. روش تولید مشمع کانتینری نیز از ترکیب مواد مختلف پلیمری است که خاصیت پارچه برزنت های مختلف را یکجا در خود دارد.

مقاومت در برابر رطوبت و آب

برزنت های ضد آب معمولا دو لایه هستند. این لایه دوم از الیاف پلیمری ضد آبی تولید شده که از نفوذ آب به داخل پارچه جلوگیری می کند. کارخانه هایی که به تولید و فروش مشمع های کانتینری می پردازند نیز باید از این لایه مقاوم در برابر آب و رطوبت استفاده کنند. در این صورت می توان از این پارچه ها به راحتی برای روکش برزنتی وانت بارها نیز استفاده کرد.

ضد آفتاب و اشعه های مضر خورشید

مانند برزنت های نظامی، تولید کننده مشمع کانتینری برای استفاده از خاصیت ضد آفتاب بودن برزنت ها، در مرحله مشخصی از بافت برزنت های کانتینری، تار و پود پارچه را به مواد ضد یو وی و اشعه های مضر خورشید آغشته می کند. با اینکه اضافه کردن این مواد باعث بالا رفتن قیمت پارچه برزنت کانتینری می شود، اما برای تولید پارچه هایی با خصوصیات منحصر به فرد اجتناب ناپذیر است.

برزنت کانتینری ضد آفتاب

مقاومت در برابر آتش و مواد اسیدی

بر خلاف برزنت هایی که برای کامیون به کار برده می شوند، ضد آتش بودن برای چادرهای کانتینر ضروری است. برای بهره گیری از خاصیت برزنت های نسوز، بیشتر تولید کنندگان از ترکیباتی که در پارچه های مقاوم در برابر آتش استفاده شده است برای تولید برزنت کانتینری استفاده می کنند. پایه این پارچه ها ماده پلیمری فایبرگلاس است که برای بالا بردن میزان مقاومت آن ها در برابر حرارت با موادی مانند الیاف سرامیکی و فویل های ضد آتش ترکیب می شوند. این مواد که معمولا در برزنت های تریلی نیز به کار برده می شود از کانتینر در برابر مواد اسیدی و ذرات جوشکاری نیز محافظت می کنند.

استحکام و انعطاف بالا

پارچه های ترانزیتی و کانتینری علاوه بر استحکام و مقاومت در برابر اشیاء سنگین و تیز، باید از انعطاف خوبی نیز برخوردار باشند. تنها در این صورت است که دوخت چادر برزنتی کانتینری به راحتی انجام می شود. به طوری که کاملا روی کابین را گرفته و از نفوذ هر گونه حشره، ذرات گرد و خاک و آب جلوگیری کند. به همین دلیل است که قیمت پارچه کانتینری از سایر برزنت ها بیشتر است.

فروش پارچه کانتینری

با مراجعه به مراکز فروش چادر کانتینری، با قیمت های مختلفی روبرو می شویم. این امر بستگی به کیفیت، ابعاد و دستگاه تولید برزنت کانتینری دارد. تولید و فروش برزنت کانتینری معمولا به صورت رولی و در عرض های 1 متر تا 2.5 متر است. همچنین در بازار این پارچه ها را با گرم های مختلف مشاهده می کنید. این به دلیل مواد تشکیل دهنده، میزان استفاده از آن ها و کیفیتشان است. باید در نظر گرفت که هر چه دستگاه های تولید کننده این پارچه ها مجهزتر و به روزتر باشد، برزنت های با کیفیت تری نیز تولید می کنند. برای اطلاع از قیمت برزنت کانتینری می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

فروش پارچه کانتینری

خرید پارچه کانتینری

گرچه اطلاعاتی که در این مقاله به شما داده شد برای شناخت بهتر برزنت کانتتینری، انواع و لزوم استفاده از آن مفید بود، اما جستجو برای بهترین مرکز فروش و عرضه کننده چادرهای کانتینری دشوارترین مرحله است. زیرا برای انتخاب آن ها باید به سه موردی که ذکر می شود همزمان دقت کرد:

 • پیدا کردن مرکز فروش مناسب: فروشگاهی که پیدا می کنید باید انواع مختلف برزنت های کانتینری را با مقاومت های مختلف داشته باشد تا شما انتخاب راحت تری داشته باشید.
 • دوخت و تولید چادر کانتینری: در نظر داشته باشید که دوخت حرفه ای چادرها به اندازه جنس پارچه آن ها مهم است. بهتر است فروشگاهی را پیدا کنید که به طور سفارشی چادر مناسب برای کانتینرتان را بدوزد.
 • قیمت چادر کانتینری: در نهایت باید در نظر داشته باشید که هزینه زیادتری به بهانه دوخت منحصر به فرد یا پارچه ای که کیفیت ندارد نپردازید. اگر از عرضه کنندگان معتبر خرید کنید می توانید بهترین محصول را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

اکنون وقت آن رسیده که به شما فروشگاه الوند را معرفی کنیم. این مرکز با دارا بودن موارد ذکر شده در بالا و فراهم کردن امکان خرید اینترنتی پارچه های برزنت، خریدی مطمئن را برای شما به ارمغان می آورد. برای مشاوره با متخصصان الوند می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.