چادر برزنتی نظامی

همانطور که می دانیم جنس پارچه برزنت نظامی که برای برپا کردن چادر برزنتی نظامی استفاده می شود، با سایر چادرهای مسافرتی متفاوت است. این تفاوت جنس پارچه به این دلیل است که کاربرد این دو محصول با هم اندکی متفاوت است. ولی این تفاوت به قدری مهم بوده است که باعث شود برای تولید آن به جای برزنت شمعی، از برزنت مستحکم تر و مقاوم تری استفاده کنند و به تدریج آن را برزنت نظامی بخوانند. برای آشنایی بیشتر با پارچه برزنت نظامی و قیمت آن با این مقاله از الوند با ما همراه باشید.

برزنت نظامی

چادر برزنتی نظامی چیست؟

پارچه برزنت یک پارچه مقاوم در برابر آب، و دارای استحکام بالا است. این پارچه ها از ترکیب مواد طبیعی و صنعتی و یا به طور کامل از الیاف صنعتی تهیه شده اند. از انواع آن ها می توان به پارچه های برزنت شمعی، برزنت ماشین سنگین و برزنت نسوز اشاره کرد. یکی از کاربردهای این پارچه ها برپایی چادرهای مسافرتی و چادر برزنت نظامی است. این چادرها برای اردوهای چند روزه و مانورهای نظامی در فضاهای باز استفاده می شوند. اما ماهیت برپایی این چادرها باعث شده است جنس آن ها نیز متفاوت باشد.

 • چادرهای نظامی برای روزهای زیادی در هوای باز و زیر نور خورشید، در معرض برف و باران و وزش بادهای شدید باید برپا باشند.
 • مساحت برپایی این چادرها بیشتر از چادر مسافرتی است و گاهی 50 نفر را نیز در خود جای می دهد.
 • به دلیل موارد مصرف متفاوت، باید از رنگ هایی غیر از رنگ های برزنت شمعی نیز داشته باشند.

چادر برزنتی نظامی چیست

پارچه برزنت نظامی چیست؟

این نوع از پارچه های برزنت از پلی استر و ویسکوز ساخته شده اند. بنابر این بافتشان شبیه پارچه های برزنت تریلی، برزنت کامیون و کانتینری است. ویژگی بارز و مهم پارچه های برزنت نظامی استحکام و مقامت آن هاست. به همین دلیل است که می توان از آن ها برای چادرهای برزنت نظامی استفاده کرد.

ویژگی های چادر برزنت نظامی

 • ضد آفتاب: هنگام تولید این پارچه ها، الیاف را به مواد ضد آفتاب آغشته می کنند. همین امر باعث می شود مقاومتشان در برابر اشعه آفتاب در روزهایی که ساعت ها در معرض نور خورشید باشند بیشتر شود.
 • استحکام در برابر وزش بادهای شدید: ضخامت و نوع الیاف آن ها باعث می شود هنگام وزش باد و طوفان پاره نشوند.
 • سازگاری رنگ با طبیعت: رنگ این محصولات نیز بیشتر از بین طیف سبز انتخاب شده تا در طبیعت و در صورت نیاز به اختفا، همرنگ محیط باشند و توجه کمتری جلب کنند.
 • ضد آب: جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت در شرایط بد جوی یکی دیگر از ویژگی های بارز این پارچه ها محسوب می شود.
 • انعطاف بالا: این پارچه ها از انعطاف نسبتا خوبی برخوردار است و یکی از دلایل برپایی چادر برزنتی نظامی با این محصولات همین منعطف بودنشان است.

کاربرد پارچه برزنت نظامی 

طبق آنچه گفته شد عمده کاربرد این پارچه ها برای چادر برزنتی نظامی است. اما به دلیل ویژگی هایی که بر شمرده شد از آن ها برای مقاصد دیگری نیز استفاده می کنند:

کاربرد پارچه برزنت نظامی

 • دوخت لباس های نظامی به دلیل مناسب بودن آن ها در فصل های مختلف سال، ضد آب بودن و استحکام زیاد.
 • تولید کلاه های نظامی به دلیل انعطاف و استقامت بالایشان در برابر اشیاء تیز و آفتاب.
 • تولید کوله های ارتشی به دلیل مقاومت زیاد برای حمل بارهای سنگین و سبک بودن وزنشان.
 • روکش ماشین های نظامی به منظور محافظت از بار.

روکش برزنت ماشین های نظامی

تولید پارچه برزنت نظامی

پارچه برزنت نظامی در ایران و در شهرهای مختلفی مانند اصفهان، تهران و مشهد تولید می شود. به همین دلیل است که به راحتی در دسترس هستند و قیمت چادر برزنتی نظامی که با آن ها تولید می شود نیز زیاد نیست. این محصولات در عرض های یک متر، یک و نیم متر و دو متر تولید می شوند. همچنین بر حسب ضخامتی که خواسته خریدار است، از220 تا 740 گرم تولید می شوند. پارچه های برزنت نظامی را می توانید در هر کدام از این ابعاد و ضخامت به صورت متری و رولی خریداری کنید. طبیعتا قیمت هر متر آن بر اساس کیفیت الیاف، عرض پارچه و ضخامتشان متفاوت است. باید توجه داشت که در تولید این محصولات از رنگ های متنوعی استفاده نمی شود.

تولید پارچه برزنت نظامی

خرید پارچه برزنت نظامی

بهتر است به منظور خرید این محصولات به سراغ بهترین تولید کنندگان پارچه های برزنت بروید. چرا که هم از نظر کیفی محصول مناسبی را دریافت می کنید و هم از لحاظ قیمت خیالتان راحت تر است. بسیاری از این مراکز فروش و نمایندگی های معتبر امکان خرید اینترنتی پارچه های برزنت را نیز فراهم کرده اند. شما عزیزان می توانید با تماس با فروشگاه الوند به شماره تلفن 09138345996 از مشاوره متخصصان در این زمینه بهره مند شوید و از قیمت انواع پارچه برزنت نیز اطلاع پیدا کنید.

4 پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   درود و روز بخیر
   قیمت ها بر اساس نوع کیفیت متفاوت است که قیمت از متری 100 هزار تومان شروع می‌شود که بسته به نوع مصرف شما فروش برزنت نیز متفاوت می‌شود. برای اطلاع از قیمت برزنت مورد نیاز خود با شماره 09138345996 تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.