وبلاگ - آخرین اخبار
تولید کننده پارچه برزنتی

کاربردهای مختلف انواع پارچه های برزنت علاوه بر افزایش طرفداران آن، افزایش تولید کننده های پارچه های برزنتی را نیز به همراه داشته است. تا جایی که هر شهر برای خود خیابانی دارد که پر از فروشگاه هایی با نام بورس چادر برزنتی است و انواع تولید کنندگان چادر برزنتی آنجا مشغول به عرضه محصولات خود هستند.

در مقاله زیر، کلینیک الوند سعی کرده است در رابطه با چیزی که باعث کیفیت این پارچه ها می شود یعتی کارخانه جات و تولیدی های پارچه برزنتی صحبت کند. از آنجا که پرداختن به این موضوع منجر به انتخاب بهتر می شود به شما نیز پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما باشید:

انواع برزنت

برای مشاهده انواع برزنت و قیمت‌های آن بر روی دکمه کلیک نمایید.

تولید پارچه های برزنت

تنوع و کاربرد پارچه های برزنت باعث شده است همه جا و در مکان های مختلف این محصولات را ببینیم. آلاچیق های برزنتی سالن های پذیرایی، سایبان های برزنتی، روکش های اتومبیل، پوشش های برزنتی بالکن، چادرهای مسافرتی، چادرهای ماشین سنگین و کیف های برزنتی کاربردهای مهم این پارچه ها هستند که گاهی تولید کننده پارچه برزنتی، نام آن ها را بر روی برزنت ها گذاشته اند.

کارخانجات تولیدی برزنت از مواد مختلفی مانند پلی استر و پنبه، برزنت های ضخیم و مستحکمی تولید می کنند و توسط نمایندگی های مختلف آن ها را به خریداران عرضه می کنند. گاهی نیز بنابر نیاز مشتری این برزنت ها با عنوان برزنت های نازک تولید می شود. گرم و ضخامت این نوع نسبت به برزنت های کلفت کمتر است و به همین خاطر از انعطاف بیشتری نیز برخوردار است.

ولید پارچه های برزنت

تولید کنندگان پارچه برزنتی

پارچه هایی که در حال حاضر در سراسر کشورمان به فروش می رسند تولید شده در ایران و توسط تولیدکننده های چادر برزنتی است. به طور مثال پارچه های تهیه شده در کارخانه های تولید برزنت اصفهان بسیار با کیفیت هستند و قیمت مناسبی نیز دارند و به سرتاسر ایران نیز توزیع می شوند. گرچه محصولات وارداتی نیز طرفداران خود را برای خرید پارچه های برزنت دارند، اما از آنجایی که کیفیت محصولات ایرانی در این زمینه چندان تفاوتی با نوع خارجی آن ها ندارد، باعث شده است چندان به آن ها توجه نشود. کیفیت این محصولات نسبت به نوع کارخانه و تولیدی و نوع دستگاه های آن ها متفاوت است. در ادامه سعی می کنیم به نوع تولید این پارچه های برزنت در هر کدام از این تولیدی ها بپردازیم:

تولید کنندگان پارچه برزنتی

کارخانه تولید پارچه برزنتی

یک تولید کننده پارچه برزنتی ممکن است کارخانه ای بزرگ و مجهزی برای تولید این پارچه ها داشته باشد. به طور معمول در این کارخانجات تولیدی برزنت از دستگاه های پیشرفته و به روزی برای بافت این پارچه ها استفاده می کنند. همچنین اکثر آن ها از با کیفیت ترین مواد برای تولید برزنت ها استفاده می کنند و انواع این پارچه ها مانند برزنت های نسوز، برزنت های شمعی، برزنت های کانتینری و پارچه های ضد آب را در ابعاد مختلف تولید می کنند. فروش آن ها نیز تنها به صورت فروش عمده پارچه های برزنت و به نمایندگان فروش این پارچه ها است. گرچه میزان تولید این کارخانه ها به طور معمول بسیار زیاد است، اما کمتر دیده شده به فروش اینترنتی پارچه های برزنت بپردازند.

کارخانه تولید پارچه برزنتی

تولیدی های چادر برزنتی

تولید کننده های پارچه های برزنتی که تولیدی های کوچک را برای ریسندگی و بافندگی این پارچه ها انتخاب کرده اند، علاوه بر مساحت کمتر، از ماشین ها و دستگاه های ساده تری نیز برای تولید و بافت این محصولات استفاده می کنند. اما با همین تجهیزات کم نیز می توانند به تولید انواع برزنت های سفید یا برزنت های رنگی، با کیفیتی مناسب و در گرم ها و ضخامت های مختلف بپردازند. به شرط آنکه مواد خوبی را به کار ببرند. پارچه های تولید شده در این کارگاه ها، معمولا به صورت برزنت متری و رولی و به صورت عمده و خرده به خریداران عرضه می شود.

تولید کننده پارچه برزنتی نسوز و ضد حریق

نوع تولید پارچه های برزنت نسوز و ضد حریق با سایر پارچه های برزنت متفاوت است. این به دلیل استفاده از موادی مانند فایبر گلاس در تولید این پارچه ها است. به دلیل همین پیچیدگی و تخصصی بودن ساخت آن هاست که تولید کننده های این پارچه های برزنتی از دستگاه های مجهزتر و تخصصی تری برای بافت آن ها استفاده می کنند.

تولید کننده پارچه های برزنتی نانو

در تولید پارچه های برزنت نانو نیز مانند برزنت های نسوز از فناوری به خصوصی به نام فناوری نانو استفاده شده است. حتی می توان گفت تولید کننده های پارچه های برزنتی نانو باید تخصص و دانش خاصی را برای بافت این محصولات داشته باشند. در برخی از موارد نیز در کارخانجات تولید این برزنت ها، پارچه های دیگری تولید نمی شود. گونی الوند یکی از بهترین تولید کننده انواع پارچه های برزنتی در ایران می باشد.

تولید کننده پارچه های برزنتی نانو

تولیدکننده چادر برزنتی

امروزه مفهوم چادرهای برزنتی وسعت پیدا کرده است و منظور از این واژه تنها چادرهای مسافرتی، چادرهای عشایری و چادر کمپ های نظامی نیست. بلکه به تمامی روکش های برزنتی انواع خاور، چادرهای کامیون، روکش محافظ کولر و امثال آن ها، چادر برزنتی گفته می شود. تولید کننده های چادر برزنتی به دو صورت به تولید این محصولات می پردازند.

 • دوخت غیر سفارشی: این نوع دوخت، معمولا با اندازه های یکسان و در تعداد زیاد صورت می گیرد. دوزنده های این چادرها به طور معمول پارچه مناسب را از تولید کننده های پارچه برزنتی تهیه کرده و از آن ها برای دوخت چادر استفاده می کنند. برای این منظور می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.
 • دوخت سفارشی:  اگر به چادرهایی متناسب با محصول خود نیاز دارید می توانید پس از انتخاب پارچه ای مناسب و دلخواهتان، ابعاد مورد نیاز خود را برای دوخت سفارشی چادر به دوزنده های چادرها بدهید تا روکشی کاملا اندازه تحویل شما دهند.

بهترین مرکز فروش و بورس چادر برزنت

بورس چادر برزنتی معمولا به مرکز فروش یا فروشگاهی گفته می شود که انواع مختلفی از این محصولات را در رنگ ها و اندازه های مختلف عرضه می کند. خرید از این مراکز مزایایی دارد که باعث شده است بهترین گزینه برای خرید این پارچه ها باشند. در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

بورس چادر برزنت

 • قیمت پایین تر نسبت به فروشگاه های عادی: به دلیل اینکه به طور معمول خرید خود را به طور مستقیم از تولیدکننده های پارچه برزنت انجام می دهند، می توانند این محصولات را با قیمت مناسب تری به خریداران ارائه دهند.
 • تنوع بالای محصولات: از آنجایی که این مراکز انواع پارچه های برزنت را از تولیدی های برزنت سرتاسر ایران جمع آوری کرده اند، انتخاب شما از بین آن ها راحت تر است.
 • پذیرش سفارش دوخت: اکثر این مراکز فروش دوخت سفارشی انواع چادر و روکش را نیز انجام می دهند. بنابراین ضمن انتخاب پارچه مناسب، دوخت چادرها نیز توسط خودشان انجام داده می شود تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود.
 • ارسال به اقصی نقاط کشور: این مراکز با مجهز بودن به سرویس ارسال مرسولات وسیع، امکان توزیع محصولات به تمامی شهرهای کشور با کمترین هزینه را دارند.

اکنون که متوجه شدیم بهترین گزینه برای تهیه این محصولات بورس چادرهای برزنتی است به شما فروشگاه الوند که یکی از معتبرترین مراکز فروش برزنت در اصفهان است را معرفی می کنیم. این مرکز فروش علاوه بر دارا بودن تمامی خصوصیات ذکر شده، امکان مشورت با متخصصین را برای شما فراهم کرده است. راه های تماس با آن ها نیز سایت فروشگاه یا تماس با شماره تلفن 09138345996 است.

تولید کننده پارچه برزنتی حیاطی

برزنت ها با GSM (گرم بر متر مربع) درجه بندی و اندازه گیری می شوند. این اساساً معیاری از وزن و ضخامت ماده ای است که برزنت از آن ساخته شده است. هرچه عدد GSM بیشتر باشد، برزنت سنگین‌تر، ضخیم‌تر و مقاوم‌تر است. گونی الوند تولید کننده پارچه برزنتی با ضخامت و مقاومت متنوع برای انواع مصارف و مخصوصا برای مسقف کردن حیاط می باشد.

تولید کننده پارچه برزنتی خارجی

همه برزنت های ما ضد آب، ضد پوسیدگی، محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش با حلقه در هر متر و لبه های دو لبه تقویت شده با طناب هستند. آنها در چهار نوع اصلی وجود دارند. برزنت های خارجی، برزنت گلشن رسالت، برزنت ضد آب، برزنت مشمایی

تولید کننده پارچه برزنتی ضد آب

گونی الوند تولید کننده پارچه های برزنتی ضد آب مقرون به صرفه در 23 سایز، به رنگ آبی تیره/سبز زیتونی، با ضخامت 110 گرم و بافت 10 در 10 اینچ مربع عرضه می شوند. ایده آل برای تمام آن مشاغل در اطراف خانه، آنها قوی، بادوام و مناسب برای استفاده در داخل یا خارج از منزل هستند. برای پوشاندن مبلمان یا کف هنگام تزئین، مبلمان و تجهیزات باغ، حمل و نقل مواد و ضایعات باغ، به عنوان پوشش گرد و غبار هنگام انجام کارهای حمل و نقل سخت یا حتی به عنوان یک سایبان برای بازی بچه ها استفاده کنید.

تولید کننده برزنت

 

کارخانه برزنت اصفهان، بزرگترین تولید کننده پارچه برزنتی

یکی از پارچه‌های نام آشنا، پارچه برزنت است. با توجه به کاربرد گسترده این محصول در بخش‌های مختلف، شاهد افزایش تولید آن توسط بزرگ‌ترین کارخانجات تولید کننده پارچه برزنتی در کشور می‌باشیم. کارخانه برزنت اصفهان یکی از این کارخانجات به شمار آمده و اقدامات موثری را در راستای تولید و عرضه این محصول انجام داده است. البته تعداد کارخانجات فعال در این شهر، زیاد است و در حال حاضر، مراکز بسیاری تحت عنوان کارخانه برزنت اصفهان، مشغول به فعالیت می‌باشند. آنها با بهره گیری از دانش تخصصی تولید کنندگان و به یاری نیروهای انسانی توانمند توانسته‌اند محصولی با ویژگی‌های مطلوب را تولید نمایند. هدف از این کار، تامین تقاضای گسترده در خصوص پارچه برزنتی است. چرا که این پارچه به دلیل ویژگی‌های مطلوب خود از یک سو و کاربرد وسیعش از سوی دیگر، با تقاضای چشمگیری همراه بوده است.

گونی الوند تولید کننده برزنت مستحکم و منعطف

یکی از ویژگی‌های مطلوب پارچه برزنتی، استحکام بسیار بالای آن می‌باشد. به طوری که می‌توان کاملا متوجه این استحکام شد. این ویژگی، نوعی عامل برتری به شمار آمده و منجر به تفکیک پارچه برزنتی از پارچه‌های دیگر شده است. همچنین به مدد واحد‌های تولید کننده پارچه برزنتی، محصولی تولید شده که هم رده با محصولات خارجی بوده و از لحاظ کیفیت و انعطاف‌پذیری در سطحی عالی قرار دارد. علاوه بر این محصول فوق، ضد‌آب نیز بوده و در مقابل آّب و رطوبت، مقاومت نشان می‌دهد.

کارخانه برزنت اصفهان، بزرگترین تولید کننده پارچه برزنتی

مختصری درباره تولید پارچه برزنتی

کارخانجات تولید کننده پارچه برزنتی توانسته‌اند اقدامات انبوهی را در خصوص تولید این پارچه انجام دهند. آنها تمامی اصول و قواعد را در خصوص تولید رعایت کرده و در آخر، محصولی همگام با نیاز روز را تولید و عرضه نموده‌اند. حال می‌خواهیم مختصری در خصوص تولید پارچه برزنتی صحبت کنیم. ابتدا باید بگوییم این پارچه با تکیه بر الیاف مصنوعی تولید شده و هزینه‌های تولید را کاهش داده است. چرا که تولید پارچه‌های دارای الیاف طبیعی، امری هزینه‌بردار و بس دشوار بود. اما اکنون با وجود این محصول، هزینه و سختی کار کم شده است.

قابل تولید در سایز و وزن‌های مختلف

در ادامه باید گفت فرآیند تولید پارچه برزنتی بدین صورت است که ابتدا الیاف طبیعی را با مواد پلیمری ترکیب می‌نمایند. منظور از الیاف طبیعی، پنبه است. مواد پلیمری نیز به مواد پلی‌استر اشاره دارند. در ادامه، برخی از افزودنی‌های صنعتی به پارچه اضافه می‌گردند. هدف از این کار، شکل‌گیری خواص مورد‌نظر در این پارچه است. در انتها انواع پارچه برزنتی با سایز و وزن‌های مختلف تولید و روانه بازار فروش می‌گردند. این پارچه‌ها از لحاظ سایز شامل پارچه‌های 100 تا 200 سانتیمتری بوده و از نظر وزن نیز شامل پارچه‌های 220 الی 740 گرم بر متر مربع می‌گردند.

کارخانه تولید برزنت اصفهان، تولید کننده انواع پارچه برزنتی

هر یک از انواع کارخانه تولید برزنت اصفهان، موفق به تولید انواع این پارچه و عرضه آن به بازار‌های داخلی و خارجی شده‌اند. حقیقتا پارچه‌هایی که توسط این کارخانجات تولید می‌شوند؛ علاوه بر کیفیت، قیمت بسیار مناسبی داشته و علت جلب توجه خریداران به این محصولات، همین عوامل بوده است. حال می‌خواهیم بدانیم انواع این محصول که توسط برترین واحد‌های تولید کننده پارچه برزنتی در اصفهان تولید گشته‌اند؛ کدامند؟ در ادامه به انواع این پارچه اشاره خواهیم کرد:

کارخانه تولید برزنت اصفهان، تولید کننده انواع پارچه برزنتی

پارچه برزنت چند لا

همانطور که از نام این پارچه پیداست، به چند لایه مختلف تقسیم‌بندی شده است. با افزایش تعداد لایه‌ها در این پارچه، بر مقاومت آن افزوده می‌گردد. اما انواع پارچه برزنت چند لایه عبارتند از: پارچه برزنتی سه لا شش لا، پارچه برزنتی یک لا پنج لا، پارچه برزنتی سه لا شش لا، پارچه سه لا سه لا و پارچه دو لا سه لا

برزنت سیلیکونی

کارخانجات تولید کننده پارچه برزنتی اصفهان با تکیه بر مواد فایبر‌گلاس و سیلیکون توانسته‌اند این محصول را تولید نمایند. هدف از تولید این پارچه، تامین صنایع تولید کننده انواع پرده و درب ضد‌حریق بوده است.

برزنت تفلون دار

برزنت تفلون دار از ترکیب مواد تفلون و مواد فایبر‌گلاس حاصل می‌گردد. لازم به ذکر است از پارچه برزنت تفلون دار در صنایع هوایی بهره برده و نیاز‌های مهمی را تامین نموده‌اند.

برزنت فویل دار

صنایع تولید کننده پارچه برزنتی، این بار برای تولید برزنت فویل دار، از فویل‌های آلومینیومی و برزنت‌های فایبر‌گلاس کمک گرفته‌اند. برزنت فویل دار در ساخت سلول‌های خورشیدی استفاده می‌گردد. این سلول‌ها در معرض نور آفتاب قرار گرفته و برق خورشیدی تولید می‌کنند.

برزنت فایبرگلاس

پارچه برزنت فایبر‌گلاس از مقاومت فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌‌باشد. محصولاتی که از این پارچه تولید می‌گردند؛ به خوبی اجسام سنگین وزن را تحمل نموده و دچار صدمات ظاهری نمی‌گردند. همچنین پارچه فوق از قابلیت کشسانی برخوردار بوده و در برابر حریق نیز مقاوم است. این محصول، در اثر ترکیب برزنت فایبر‌گلاس به اضافه رزین به دست می آید.

نسوز

پارچه برزنت سرامیکی، نام دیگر این محصول است. البته آن را با عناوین دیگر مانند پارچه ضد‌حریق نیز مورد خطاب قرار می‌دهند. برزنت نسوز فایبرگلاس به اضافه فایبر‌سرامیک منجر به شکل‌گیری این محصول گردیده‌اند. پارچه فوق از قابلیت تحمل حرارت زیاد برخوردار بوده و حرارت 500 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند. اکنون استقبال های چشمگیر از این پارچه سبب شده تا واحد‌های تولید کننده پارچه برزنتی، اقدامات مناسبی را در جهت تولید آن انجام دهند.

آزبست

برزنت آزبست یکی دیگر از محبوب‌ترین پارچه‌های برزنتی محسوب می‌شود. آن را با عنوان پارچه برزنت سفید نیز می‌شناسند. الیاف طبیعی آزبست در تولید این پارچه، نقش داشته و یک پارچه نسوز را شکل داده‌اند. لباس‌های مرسوم در حرفه آتش‌ نشانی از این پارچه تولید شده‌اند.

شمعی

یکی دیگر از مدل‌هایی که توسط پیشرفته‌ترین کارخانجات تولید کننده پارچه برزنتی در اصفهان تولید شده؛ پارچه برزنت شمعی است. انواع ساک، کاور، روکش، لباس، کیف، سایه‌بان و البسه ورزشی با وجود این پارچه، امکان تولید یافته‌اند.

کانتینری

برزنت کانتینری را هم می‌توان یکی دیگر از مهم‌ترین پارچه‌های برزنتی معرفی کرد. هدف کارخانجات تولید کننده پارچه برزنتی، از این محصول، تامین نیاز صنایع حمل و نقل بوده است. این محصول که از یورتان و روکش پلاستیک ساخته شده؛ دارای ضخامت بالایی بوده و به تناسب آن، استحکام بیشتری دارد. همچنین محصول فوق به صورت چند ‌لایه نیز تولید شده و از بارهایی که در برابر نور خورشید و شرایط جوی نامطلوب قرار دارند؛ محافظت می‌کند.

3 پاسخ
 1. حامد یزدانی
  حامد یزدانی می گوید

  سلام من از شهر آذربایجان هستم فروش به صورت غیر حضوری و ارسال هم دارید؟

  پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   سلام بله ما ارسال به سراسر ایران داریم. اتفاقا مشتریهای خوب و عزیزی هم از آذربایجان داریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.