عایق پلیمری استخر کشاورزی

09138345996

اطلاع از قیمت‌ها

09131186985

09138345996

اطلاع از قیمت‌ها

09131186985

09138345996

اطلاع از قیمت‌ها

09131186985

در حال حاضر به دلیل وجود انواع عایق برای استخرهای خاک و روش های مختلف عایق بندی، انتخاب یکی از آن ها مانند عایق پلیمری استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی، امر مهمی به نظر می رسد. اینکه بدانید آیا عایق پلاستیکی استخر کشاورزی بر اساس نیازهای کاری شما مناسب به نظر می رسد یا نه و همچنین مزایا و معایب آن چیست در این مقاله از کلینیک الوند بررسی می شود.

انواع عایق برای استخر خاکی و کشاورزی

امروزه استخرهای خاکی مختلفی برای مقاصد متفاوت ساخته می شوند. این استخرها به دلیل هدر رفت آب زیادشان و کشیده شدن آب داخل زمین، باید با مواد مختلفی عایق بندی شوند. گاهی نیز از کفپوش های پلاستیکی از جنس های مختلف استفاده می کنند تا جلوی هدر رفتن آب را بگیرند. هر کدام از این روش ها برای استخرهای مختلفی به کار می روند و مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی عایق بندی پلیمری استخر کشاورزی بپردازیم. قبل از اینکه در مورد این روش با شما صحبت کنیم، اجازه دهید به ذکر انواع عایق استخر خاکی کشاورزی بپردازیم.

انواع عایق برای استخر خاکی و کشاورزی

عایق کاری با بتن و سیمان

یکی از روش هایی که برای عایق کاری اکثر استخرها به کار برده می شود، استفاده از ملات بتن یا سیمان است. به این صورت که میزان مناسبی از بتن یا سیمان را با آب مخلوط کرده و از آن خمیری مایع مانند تهیه می کنند. پس از آن کل کف استخر و دیواره ها را به آن آغشته می کنند. این کار برای کسانی که استخری دائمی می خواهند و مشکلی با زحمات زیاد آن و هزینه اش ندارند مناسب است. اما به دلیل اینکه جابجایی آن امکان پذیر نیست، بر خلاف عایق پلیمری استخر کشاورزی، روش خوبی برای کسانی که احتمالا بخواهند به طور موقت از آن استفاده کنند نیست.

استفاده از رزین های آب بندی برای عایق

استفاده از عایق های رزینی نیز یکی از روش هایی است که معمولا مقاومت کمتری نسبت به بتن دارند، اما همچنان هزینه انجام آن از عایق پلیمری استخر کشاورزی بیشتر است. این مواد از رزین، پودر سنگ و سیمان ساخته شده است. ترکیب و آغشته کردن کف استخرها با این مواد نیاز به تخصص کافی دارد و مانند روش اول برای استخرهای بزرگ استفاده می شود.

استفاده از ایزوگام یا قیر برای عایق کاری کف استخر

یکی دیگر از روش های عایق بندی، ایزوگام کردن کف و دیواره های استخر است. این روش نیز بیشتر برای استخرهای بزرگ به کار برده می شود. علاوه بر اینکه هزینه زیادی هم در بر دارد. قیرگونی کردن استخر نیز یکی دیگر از روش های محکم کردن کف استخر و عایق بندی رطوبت آن است. اما عیب این روش نیز نسبت به عایق بندی پلیمری استخرهای کشاورزی این است که این روش حتما باید توسط متخصصان این کار انجام شود.

عایق بندی پلیمری استخر کشاورزی

عایق بندی پلیمری استخر کشاورزی

حال زمان آن رسیده که یکی از ساده ترین روش های عایق بندی کف استخرهای خاکی، کشاورزی و پرورش ماهی را به شما معرفی کنیم. در این روش کف استخر را با پارچه های پلیمری که از لحاظ ساختار و شکل ظاهری بسیار شبیه پارچه های برزنت هستند می پوشانند. به دلیل شباهت آن ها به پارچه های پلاستیکی نیز به عایق پلیمری استخرهای کشاورزی، عایق های پلاستیکی نیز گفته می شود. این پارچه ها با استفاده از طناب و میخ هایی محکم می شوند و برای اطمینان بیشتر روی آن خاک ریخته می شود. در مواردی که این استخرها کوچک تر و سیار باشند نیز این پلاستیک ها به دور استخر با طناب بسته می شوند. استفاده از آن ها به عنوان کفپوش استخرهای بتنی، سیمانی و رزینی نیز توصیه می شود.

عایق پلیمری استخر کشاورزی از چه موادی تشکیل شده است؟

مواد تشکیل دهنده این پارچه های پلاستیکی، مواد پلیمری هستند. این مواد ممکن است مواد تشکیل دهنده پارچه های برزنت ضد آب باشند. در این صورت شما می توانید این پارچه ها را جایگزین عایق پلیمری استخرها کنید. الیاف این محصولات معمولا از پلی اتیلن ساخته شده و با روکش های پی وی سی عایق بندی شده اند. از هر ماده ای که در ساخت آن ها استفاده می شود باید دقت کنید که ضد آب باشند تا از نفوذ آب به بیرون استخر جلوگیری کنند.

مواد ق پلیمری استخر کشاورزی

مزایای عایق پلیمری استخر کشاورزی نسبت به سایر روش ها

شاید با وجود اینکه با روش های مختلف عایق بندی کف استخرهای خاکی آشنا شدید و مواد تشکیل دهنده عایق های پلیمری را نیز شناختید، هنوز مزایای استفاده از عایق پلیمری استخر کشاورزی را نسبت به سایر روش ها ندانید. بنابراین ما در ادامه سعی کرده ایم به طور مختصر به ذکر مزایای آن ها بپردازیم:

  • قیمت عایق پلیمری استخر: قیمت عایق بندی استخر کشاورزی نسبت به تمام مواردی که در بالا گفته شد کمتر است. بنابراین برای کسانی که نمی خواهند هزینه زیادی برای این کار بپردازند بهتر است.
  • سرعت بیشتر انجام کار: در سه روش اول آماده سازی، ترکیب، آغشته کردن کف استخر به مواد و فرصتی که باید به آن بدهیم تا خشک شود هر کدام زمان زیادی را مصرف می کند. اما استفاده از عایق های پلیمری زمان کمتری برای راه اندازی نیاز دارند.
  • امکان تخریب و جابجایی آسان: چنانچه قصد تخریب استخر خاکی یا جابجایی آن را گرفتید، با به کار گیری این روش برای عایق کاری استخرهای کشاورزی خاکی، می توانید به راحتی کفپوش را برداشته و زمین را با خاک پر کنید.

مزایای عایق پلیمری استخر کشاورزی

کاربردهای عایق پلیمری استخر کشاورزی

استفاده از این عایق های پلاستیکی تنها برای استخرهای کشاورزی کاربرد ندارد. مزایای استفاده از این عایق های پلیمری استخر به اندازه ای است که می توان آن ها را برای موارد دیگر نیز به کار برد. در ادامه شما را با کاربردهای دیگر آن ها آشنا می کنیم:

استخر پرورش ماهی پلاستیکی

امروزه صنعت پرورش ماهی اهمیت و گسترش زیادی پیدا کرده است. در ابتدای شروع این کسب و کار تنها از استخرهای بتنی برای این کار استفاده می شد. اما امروزه پرورش ماهی در استخر پلیمری و خاکی نیز انجام می شود. وسعت این استخرها از استخرهای بتنی کمتر است و زمانی از آن ها استفاده می شود که انجام این کار در باغ های شخصی و به صورت موقت یا نیاز به صرف هزینه کم داشته باشد. در چنین روشی از عایق پلیمری استخر کشاورزی برای عایق بندی کف آن ها و به منظور هدر نرفتن آب استفاده می شود.

کاربردهای عایق پلیمری استخر کشاورزی

کفپوشی برای استخرهای بتنی و سیمانی

عایق های بتنی و سیمانی استخرها، با وجود محکم بودن و استقامت بالای این مواد، پس از گذشت چند سال دچار ترک خردگی و فرسودگی می شوند. عایق های رزینی نیز ممکن است پس از چند سال در اثر برخورد مداوم با آب خراب شوند. به همین دلیل بهتر است قبل از بروز چنین مشکلاتی یا حتی هنگام رخ دادن این فرسودگی ها، از عایق پلیمری استخر کشاورزی استفاده کنید.

مرکز فروش عایق استخر کشاورزی

پس از خواندن مطالب بالا اگر نسبت به کسب و کار و نوع استخر خود تصمیم به عایق بندی پلیمری استخر کشاورزی یا پرورش ماهی خود گرفتید، نیاز است یک مرکز فروش مناسب نیز جهت خرید این محصول پیدا کنید. ما در اینجا به شما فروشگاه الوند را پیشنهاد می کنیم که یکی از بهترین مراکز فروش و عرضه عایق استخر کشاورزی در اصفهان است. این مرکز انواع مختلف و با کیفیت این محصول را با قیمتی مناسب به سراسر کشور ارسال می کند. جهت اطلاعات بیشتر نیز می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

5 پاسخ
  1. محمد رضا
    محمد رضا می گوید

    سلام ممنون از شما و سایت خوبی که دارید.خریداری کردم بسیار با کیفیت بود. خیلی راضی بودم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *