وبلاگ - آخرین اخبار
گونی نخاله ساختمانی

استفاده از گونی نخاله ساختمانی یکی از بهترین روش ها برای جمع آوری آشغال ها و ضایعات ایجاد شده هنگام ساخت و سازهای ساختمانی است. با استفاده از گونی حمل نخاله، جمع آوری و انتقال آن ها به بیرون از ساختمان بهتر و راحت تر انجام می شود. هنگام استفاده از آن ها باید دقت کرد که همه کیسه ها برای این کار مناسب نیستند. در این مقاله از الوند شما را با گونی های مناسب برای نخاله های ساختمانی بر اساس قیمت و کیفیت آشنا کرده و در آخر بهترین مرکز خرید این محصولات را به شما معرفی می کنیم.

نخاله های ساختمانی چیست؟

ساختمان های نیمه کاره و آن هایی که به اصطلاح به تازگی وارد مرحله نازک کاری شده اند، پر از خرده آجر، اضافات گچ و سیمان، تکه های گونی نما، سیم، پلاستیک و باقی مانده گونی های ساختمانی و کیسه های شن، و گونی مصالح ساختمانی هستند. به تمام این زباله ها و اضافات مصالح ساختمانی که هنگام ساختمان سازی تولید شده اند، نخاله ساختمانی گفته می شود.

برای اینکه کارگران و افراد دیگر به راحتی داخل ساختمان بکار خود ادامه بدهند، باید این مواد را به خارج از ساختمان انتقال داد. برخی از این نخاله ها قابل بازیافت هستند و بعضی دیگر به دلیل غیرقابل بازیافت بودن، باید معدوم شوند. آنچه مسلم است، به دلیل ریز بودن، حجم زیاد، برنده و تیز بودنشان، بدون استفاده از گونی نخاله ساختمانی اینکار غیر ممکن است. در ادامه شما را با انواع کیسه های مناسب برای اینکار آشنا می کنیم:

گونی نخاله ساختمانی چیست

ویژگی های گونی نخاله ساختمانی

در حال حاضر انواع مختلفی از گونی ها در بازار وجود دارند که هر کدام برای موارد خاصی به کار برده می شوند. اما تعداد محدودی از گونی های مناسب برای بسته بندی را می توان به عنوان گونی حمل نخاله انتخاب کرد. این به دلیل ویژگی هایی است که لازم است این محصولات داشته باشند. این ویژگی ها به شرح زیر می باشد:

  • قیمت گونی حمل نخاله: مناسب بودن قیمت این محصولات از عوامل مهم در خرید گونی نخاله محسوب می شود. این به دلیل دور انداختن این کیسه ها بعد از استفاده و بالا بودن میزان نیاز به آن هاست.
  • قابل بازیافت بودن: برای آن دسته از نخاله هایی که قابل بازیافت هستند، کیسه ها باید بازیافت پذیر باشند تا انتقال آن ها به کارخانه های بازیافت مواد راحت تر انجام شود.
  • استحکام: نخاله ها به طور معمول وزن زیادی دارند. به همین دلیل این محصولات باید به اندازه کافی محکم بوده تا بتوانند در برابر وزن زیاد این نخاله ها دوام بیاورند.
  • وزن کم: سبک بودن این گونی ها نیز یکی دیگر از خصوصیات مهم آن هاست. این باعث می شود حمل آن ها راحت تر انجام شود.

گونی مناسب حمل نخاله های ساختمانی

اکنون باید در بین گونی های مختلف موجود در بازار که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، به دنبال آن هایی باشیم که تمام ویژگی های بالا را داشته باشند. از بین گونی های کنفی و پلاستیکی بهترین گزینه برای اینکار، انواع کیسه های پلاستیکی هستند. در ادامه همراه با شما به بررسی انواع آن ها می پردازیم تا با محصولاتی که برای اینکار مناسب تر هستند آشنا شویم.

گونی مناسب حمل نخاله های ساختمانی

کسیه پلی پروپیلن برای گونی نخاله ساختمانی

استفاده از این مواد پلیمری و تولید گونی های پلی پروپیلن باعث تحول عظیمی در صنعت گونی بافی شده است. کیسه هایی که با این الیاف ساخته می شوند علاوه بر کیفیت خوبی که دارند، دارای وزن کمی نیز هستند و از انعطاف خوبی نیز برخوردارند. این ویژگی ها باعث می شود هنگام وزن حمل بارهای سنگین، تحمل زیادی داشته باشند.

قیمت مناسب این محصولات نیز برای پر طرفدار بودنشان مزید بر علت شده است. تمامی این ویژگی ها باعث شده است این کیسه ها بهترین گزینه برای استفاده به عنوان گونی های نخاله ساختمانی باشند. البته در استفاده از این محصولات باید دقت کرد که با اضافه کردن لایه های اضافی به آن ها بر قیمت و وزن آن ها اضافه نشده باشد.

گونی های لمینت شده  ضد آب

گونی هایی که با الیاف پلیمری پلی پروپیلن یا پلی اتیلن ساخته می شوند به تنهایی در برابر نفوذ آب مقاوم نیستند. برای تولید این کیسه های ضد آب یک لایه لمینت به گونی های ساده اضافه می شود. یکی از روش های دیگر نیز این است که مواد لمینت و ضد آب مذاب شده را در مرحله بافت الیاف به آن اضافه می کنند.

کیسه گونی های لمینت شده با این روش بیشتر برای جابجایی و بسته بندی موادی به کار برده می شوند که برخورد آب به آن ها آسیب می رساند. اما نفوذ آب به نخاله های ساختمانی چندان اهمیتی ندارد. بنابراین از آنجایی که اضافه کردن این مواد این محصولات را گران تر می کنند، این گونی ها برای حمل نخاله های ساختمانی مناسب نیستند.

گونی های لمینت شده نخاله ساختمانی

کیسه های ضد آفتاب

گاهی اوقات بنابر سفارش خریداران و استفاده کنندگان از کیسه های پلاستیکی، لازم است هنگام بافت الیاف این محصولات، به آن ها مواد ضد آفتاب یا ضد یو وی اضافه شود.

اینکار باعث می شود این کیسه ها در برابر نفوذ آفتاب مقاوم شده و علاوه بر پوسیدگی کمتر در مواجهه با خورشید، از مواد داخل آن نیز محافظت شود. اما این گونی های پلاستیکی ضد آفتاب گزینه مناسبی برای استفاده به عنوان گونی نخاله ساختمانی نیستند. بیشترین علت آن نیز قیمتشان است که به دلیل اضافه شدن این مواد بالا رفته است.

استفاده از کیسه مصالح به عنوان گونی نخاله

یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای ساختمان سازان، به کار بردن اضافات کیسه های مصالح برای انتقال نخاله های ساختمانی به بیرون است. این کار علاوه بر هزینه کم و در دسترس بودن، معایبی نیز دارد.

یکی از بزرگترین معایب آن این است که اکثر گونی های مصالح ضد آب هستند و همین باعث زیاد شدن وزن کیسه ها شده است. همچنین اکثر آن ها هنگام تخلیه مصالح آسیب دیده اند و ممکن است هنگام استفاده مجدد از آن ها، در وسط راه پاره شوند. بنابراین بهتر است برای حمل نخاله های ساختمانی روی این گونی ها حساب نکرد.

کیسه مصالح به عنوان گونی نخاله

خرید گونی حمل نخاله ساختمانی

تولید و فروش گونی نخاله به صورت کاملا دوخته شده انجام می شود و خرید رول گونی های پلاستیکی مناسب این کار نیستند. این به این دلیل است که هنگام استفاده از آن ها سرعت عمل بسیار مهم بوده و امکان دوختشان توسط خریدار و خارج از تولیدی ها، وجود ندارد. بهترین گزینه برای افرادی که پروژه های زیاد ساختمانی در دست دارند، خرید گونی نخاله به صورت عمده است. با اینکار علاوه بر پرداخت هزینه کمتر، به تعداد تمامی ساختمان های در حال ساخت خود نیز کیسه آماده دارند.

خرید گونی حمل نخاله ساختمانی

مرکز فروش معتبر گونی نخاله ساختمانی

در حال حاضر تولید کیسه های پلاستیکی رو به فزونی است و مراکز فروش زیادی در سراسر کشور به قصد فروش این محصولات فعالیت می کنند. اما در خرید این کیسه ها، علاوه بر کیفیت، قیمت گونی نخاله نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. به عنوان نمونه گونی های شرکت پینک، با دارا بودن هر دوی این ویژگی ها، گزینه های مناسبی برای این منظور هستند.

فروشگاه گونی الوند، معتبرترین عرضه کننده محصولات این شرکت و خرید گونی پلاستیکی در اصفهان و ارسال به سایر شهرهای کشور است. برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره با متخصصین، می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

لیست قیمت گونی نخاله

 

در واقع گونی نخاله ساختمانی، یکی از ملزومات اصلی مورد استفاده در ساختمان‌های در حال ساخت است. این گونی ها می‌بایست دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی باشند. مهمترین ویژگی که یک گونی مخصوص نخاله‌های ساختمانی باید دارا باشد، کیفیت بالا است.

به دلیل سنگین بودن زباله‌های ساختمانی، چنانچه این گونی‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند، کارایی مناسب را نخواهند داشت. این گونی ها در اندازه‌های استانداردی تولید می‌شوند که حمل نخاله های ساختمانی را برای استفاده کنندگان آسان می‌نمایند. برای آشنایی با سایر خصوصیات این محصول، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

گونی نخاله ساختمانی برای حمل نخاله

ویژگی‌هایی که یک گونی نخاله ساختمانی باید دارا باشد

در این قسمت از مقاله، به ذکر خصوصیاتی می‌پردازیم که گونی نخاله ساختمانی باید دارا باشد. گونی نخاله ساختمانی، می‌بایست از الیاف پلی پروپیلن تولید شود.

در حقیقت استفاده از الیاف پلی پروپیلن، باعث بوجود آمدن حالت کشسانی در گونی نخاله ساختمانی خواهد شد. همچنین استفاده از این نوع الیاف در تولید گونی‌های مخصوص حمل زباله‌های ساختمانی، باعث مقاومت بالای آنها در برابر پارگی نیز می‌شود. در حقیقت از این نوع گونی‌ها می‌توان برای حمل مصالحی مانند شن، ماسه و گچ نیز استفاده کرد.

گونی نخاله ساختمانی

اندازه مناسب

گونی نخاله ساختمانی، می‌بایست در اندازه‌های استانداری تولید شود. علت تاکید بر این موضوع، امکان حمل آسان زباله‌های ساختمانی با استفاده از گونی‌های سایز مناسب است. اما امکان تغییر سایز این نوع گونی به درخواست مشتری نیز وجود دارد. در واقع عرض استاندارد گونی‌های مخصوص حمل زباله‌های ساختمانی حدود 200 سانتی متر است. همچنین باید گفت اندازه طول آنها قابل تغییر است.

تراکم مناسب

برای اینکه این نوع گونی دارای مقاومت کافی باشد، می‌بایست از تراکم استانداردی برخوردار باشد. همچنین قابل ذکر است، میزان تراکم گونی نخاله ساختمانی بر اساس خواست مشتری قابل تنظیم است. به این دلیل که این نوع گونی‌ها همواره در معرض تابش نور خورشید هستند، می‌بایست از کیفیت استانداردی برخوردار باشند.

دوخت مناسب

گونی مخصوص نخاله‌های ساختمانی را می‌بایست بر اساس نیاز مشتری به صورت یک یا دو ردیفه دوخت. منظور از طرح این موضوع این است که برخی از نخاله های ساختمانی از وزن زیادی برخوردارند. به همین دلیل لازم است قسمت بالایی گونی مورد استفاده آنها، به صورت دو ردیفه دوخته شود.

گونی نخاله ساختمانی برای حمل نخاله

گونی نخاله ساختمانی را چگونه تولید می‌کنند؟

در واقع تولید گونی نخاله ساختمانی در چهار مرحله انجام می‌شود. در این قسمت از مقاله به ذکر مراحل تولیدی این نوع گونی می‌پردازیم. در اولین مرحله که مرحله‌ی ریسندگی است، نخ پلی پروپیلن ساخته می‌شود. در مرحله‌ی بعدی این نخ‌های مخصوص با استفاده از ماشین مخصوص بافندگی به حالت رول گونی در‌می‌آیند. بعد از آن نوبت به مراحل دوخت و بسته بندی می‌رسد. بعد از طی این مراحل، این نوع گونی‌ها قابل استفاده می‌باشند.

قیمت گونی نخاله

قیمت گونی نخاله به عواملی مانند کیفیت مواد اولیه و دوخت آن بستگی دارد. به این نکته دقت کنید اعلام مبلغی معین به عنوان قیمت این نوع گونی‌ اصلا درست نیست. به این دلیل که با افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت محصول نهایی نیز افزایش می‌یابد. اما چنانچه قصد اطلاع از قیمت گونی مخصوص حمل نخاله را دارید، بهتر است از وب‌سایت هایی که به صورت روزانه به روزرسانی می‌شوند، استفاده کنید.

همچنین اگر قصد خرید گونی مخصوص نخاله ساختمانی را دارید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. این کارشناسان به صورت تمام وقت، آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما هستند.

قیمت گونی نخاله

کلام پایانی

در حقیقت گونی نخاله ساختمانی، می‌بایست دارای ویژگی های خاصی باشد. در این مقاله به صورت مفصل شما را با این ویژگی‌ها آشنا کردیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر هستید با کارشناسان گونی الوند تماس بگیرید.

خرید گونی نخاله

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.