وبلاگ - آخرین اخبار
سایبان پشت بام

امروزه با محدود شدن فضای باز ساختمان ها و آپارتمان ها، و نیاز مبرم به استفاده از این اماکن، سایبان های پشت بام طرفداران زیادی پیدا کرده است. اینکه این فضاها چه استفاده هایی دارند و انواع سایبان ها برای پشت بام را می توان با چه پارچه ها یا موادی درست کرد، مباحثی است که در این مقاله از کلینیک الوند به آن ها می پردازیم. همچنین در ادامه در مورد قیمت سایبان های روی پشت بام و نحوه ساخت، اجرا و نصب آن ها بیشتر می دانیم:

انواع شید گلخانه (توری سایبان)

برای مشاهده انواع شید گلخانه بر روی دکمه کلیک نمایید.

سایبان پشت بامی چیست؟

محدودیت استفاده از بالکن ها و حیاط های منازل باعث شد افراد به فکر استفاده حداکثری از فضاهای موجود در ساختمان ها و آسمان خراش ها بیفتند. مهمترین مکانی که توانستند برای گرفتن مهمانی ها، دورهمی ها و برپا کردن آلاچیق ها در نظر بگیرند پشت بام ها بود. اما یک مشکل اساسی برای انجام فعالیت های مختلف از جمله پخت غذا یا نشست های طولانی وجود داشت که آن هم تابش مستقیم و طولانی مدت نور خورشید بود که در روزهای گرم سال بسیار طاقت فرسا به نظر می رسید.

به همین دلیل بود که ساختمان سازان و آپارتمان نشینان به فکر ساخت سایبان در پشت بام افتادند و سعی کردند با پارچه ها و متریال مختلف بهترین آن ها را بر اساس نیاز خود بر پا کنند. در حال حاضر طراحی پشت بام علاوه بر متنوع بودن از نظر مواد به کار برده شده، انواع مختلفی بر اساس کاربردشان دارند که سعی کرده ایم در ادامه مهم ترین آن ها را توضیح دهیم:

سایبان پشت بامی چیست

انواع سایبان برای پشت بام

سایبان هایی که روی پشت بام احداث می شوند هر کدام برای مقاصد مختلفی بر پا می شوند. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سایبان های گلخانه ها و پاسیوهای کوچکی که روی پشت بام ایجاد می شوند.
  • مسقف کردن محیط مناسبی که برای برگزاری مهمانی ها ساخته شده است.
  • ایجاد سایه بان برای اجاق های پخت غذاهای کبابی و باربیکیو.
  • سایبانی برای استخرهای پیش ساخته پرورش ماهی که روی پشت بام احداث می شوند.

اما باید بدانید که هر کدام از این مکان ها را می توان با پارچه ها و متریال مختلف درست کرد که در ادامه قصد داریم به ذکر دو نمونه از مهمترین آن ها بپردازیم:

سایبان روی پشت بام با انواع پارچه های برزنت

یکی از اولین محصولاتی که برای احداث سایبان های روی پشت بام در نظر گرفته شد پارچه های برزنت بود. مزیت های مختلف این پارچه ها و انواع مختلف آن ها باعث شد علاوه بر محبوبیت زیاد آن ها برای برپایی آلاچیق های برزنتی و سایبان های برزنتی بالکن، برای طراحی پشت بام ها نیز مفید به نظر برسند. خرید برزنت هایی که می توان برای احداث این سایبان های برزنتی استفاده کرد عبارتند از:

برزنت های ضد آب و ضد آفتاب

برزنت های ضد آب و آفتاب علاوه بر مجهز شدن به یک لایه از مواد پلیمری جهت مقابله با نفوذ آب، به مواد ضد آفتاب نیز آغشته شده اند. با این کار هنگام استفاده از آن ها برای سایبان های روی پشت بام، علاوه بر ایجاد مانع در برابر نفوذ باران و برف، از اثرات مخرب آفتاب مانند پوسیدگی اشیاء و آفتاب سوختگی افراد جلوگیری می کند.

انواع سایبان برای پشت بام

برزنت های شمعی

برزنت های شمعی یکی از برزنت های نازک به حساب می آیند که طرفداران زیادی برای احداث سایبان های پشت بام دارند. این پارچه ها که بیشتر برای ساخت چادرهای مسافرتی به کار برده می شوند مقاومت بالایی در برای نفوذ آب دارند.

برزنت های نانو

برزنت های نانو یکی از پارچه هایی هستند که به دلیل به کار بردن فناوری نانو در آن ها، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل بهترین گزینه برای ساخت و اجرای سایبان های پشت بام به حساب می آیند.

برزنت های نظامی

برزنت های نظامی در اصل برای احداث چادرهای نظامی و کمپ های سربازان به کار برده می شوند. به همین دلیل نیز علاوه بر مقاومت بالا در برابر نفوذ باران و برف، استحکام کافی در برابر نفوذ آفتاب و بادهای شدید را نیز دارند. همین امر باعث شده از آن ها برای سایبان های روی پشت بام نیز استفاده شود.

برزنت کانتینری

سایبان برای پشت بام

هنگام مشاهده ماشین های سنگین و ترانزیت ها، شاهد استفاده از چادرهای برزنتی کانتینری برای آن ها شده اید. این چادرها از برزنت های مناسب تولید شده و برای جلوگیری از آب و آفتاب دوخته می شوند. از این برزنت ها برای سایبان هایی که روی پشت بام احداث می شوند نیز استفاده می شود.

استفاده از شید گلخانه برای سایبان سقف پشت بام

غیر از خرید برزنت ها، گزینه دیگری نیز برای احداث پشت بام های سبز وجود دارد که آن نیز شیدهای گلخانه یا توری های سبز سایبان است. تولید توری های سایبان با درصدهای مختلف سایه افکنی کمک بسیار زیادی به برپایی انواع سایبان های پشت بام کرده است. مزیت استفاده از این توری ها به جای برزنت ها این است که امکان رد و بدل کردن هوا به راحتی امکان دارد. علاوه بر این با انتخاب درصدهای مختلف این توری های سایه انداز می توانید میزان تابش نور آفتاب را نیز برای محیط پشت بامتان تنظیم کنید.

توری های شید گلخانه برای سایبان

 

نمونه جنس توری سایبان پشت بام

نصب و اجرای سایبان پشت بام

از هر کدام از موادی که در بالا برای ساخت انواع مختلف سایبان های پشت بام بر شمردیم استفاده می کنید، باید در نظر بگیرید که نصب آن ها را باید به دقت و به درستی انجام دهید. چرا که اگر اینکار به درستی انجام نشود امکان پارگی زود هنگام آن ها، کنده شدنشان در اثر بادهای شدید و یا عدم تاثیرشان بر روی جلوگیری از نور خورشید وجود دارد. بنابراین لازم است نکات زیر را هنگام نصب آن ها مورد توجه قرار دهید:

  • پس از در نظر گرفتن دکوراسیون مورد نظر برای پشت بام منزلتان جای مناسبی برای برپایی آن ها مشخص کنید که به دور از آتش، وسایل تیز باشند.
  • هنگام هر کدام از نصب توری های سایبان یا سایبان های برزنتی باید از گیره ها، بست ها و بندهای مخصوص به خود آن ها استفاده کنید.
  • اگر مجبور به احداث آن ها در مساحت بزرگی هستید باید به این نکته دقت کنید که ستون هایی برای نگه داشتن بهتر آن ها نیز در نظر بگیرید.

نصب و اجرای سایبان پشت بام

قیمت سایبان پشت بام

قیمتی که تولید کنندگان مختلف برای هر کدام از این محصولات در نظر گرفته اند متفاوت است. به همین دلیل است که به دست آوردن یک قیمت کلی برای سایبان های پشت بامی که با برزنت یا توری های سایبان ایجاد می شوند چندان کار ساده ای به نظر نمی رسد. به طور کلی برای خرید توری های سایبان نرخ سایه افکنی آن ها تاثیر مستقیم در قیمتشان دارد و برای خرید برزنت ها نوع، کیفیت و ضخامت آن ها حرف اول را در این زمینه می زند. اما اگر شما نیز می خواهید قیمت دقیق از هر کدام از این محصولات داشته باشید به شما پیشنهاد می دهیم با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

نمونه سایبان پشت بامی سفید

مرکز فروش انواع سایبان های پشت بامی

پیدا کردن یک مرکز خرده فروشی شید گلخانه یا توری سایبان که عرضه کننده برزنت ها و توری های شیدهای گلخانه به صورت همزمان باشد چندان کار ساده ای نیست. اما برای انتخاب بهترین محصول و مواد برای احداث این سایبان های پشت بام نیاز است که فروشگاهی را پیدا کنید که با داشتن هر دوی این محصولات، امکان مقایسه درست را به شما به عنوان خریدار بدهد. در اینجا به شما پیشنهاد می کنیم سری به فروشگاه اینترنتی الوند بزنید تا هم از خدمات خرید اینترنتی توری های سایبان و خرید آنلاین برزنت ها بهره مند شوید و هم بتوانید به مشاوران آن ها در این زمینه مشورت کنید.

مرکز فروش انواع سایبان های پشت بامی

سایبان پشت بام 70 درصد سایه اندازی

چگالی 70 درصد 70 درصد نور را مسدود می کند. این ماده سبز رنگ انتخابی برای مهدکودک ها و مصارف کشاورزی کشاورزی، تزئینی، سایبان پشت بام، پوشش گلخانه و… است. رنگ سبز جذاب آن را به راه‌حلی عالی برای پاسیوها و پشت بام های بیش از حد گرم شده یا هر برنامه‌ای که افزایش گرما در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید مشکل ساز است، تبدیل می‌کند.

قطعات ساخته شده شامل نوار تقویت کننده سفید که در چهار طرف دوخته شده است. نوار تقویت کننده یک ماده مانند کمربند ایمنی است که دوام بیشتری را در امتداد لبه قطعه فراهم می کند و امکان نصب گیره ها را فراهم می کند.
حلقه های ساخته شده شامل یک بند برنجی در هر گوشه قطعه و تقریباً هر نبم متر در اطراف کل محیط است. حلقه ها امکان نصب آسان با استفاده از طناب یا زیپ را فراهم می کنند.

سفارش دوخت توری سایبان پشت بام

بسته به اندازه سفارش داده شده، خرید شید گلخانه پشت بام شما دوخت نوار و حلقه اضافه نیاز دارد. برای سفارش دوخت توری سایبان برای پشت بام شما با خیاطان گونی الوند تماس بگیرید.

سفارش دوخت توری سایبان پشت بام

گارانتی ابعاد

ما تضمین می‌کنیم که توری سایبان پشت بام شما در ابعاد دقیق میلیمتری دوخته شده باشد. دقت به ندرت مشکلی ایجاد کرده است، اما این واریانس‌ها را در نظر داشته باشید.

دستورالعمل نصب توری سایبان پشت بام

هنگام آویزان کردن قطعات توری سایبان بزرگتر از 100 فوت مربع، ممکن است برای جلوگیری از آویزان شدن پارچه در وسط، به پشتیبانی مرکزی اضافی نیاز داشته باشید. یک راه آسان برای انجام این کار این است که کابل سبک وزن را از گوشه به گوشه مقابل بکشید و یک الگوی X تشکیل دهید که پارچه بتواند روی آن قرار گیرد. برای قطعات بزرگتر از 400 فوت مربع، ممکن است نیاز به کابل هایی داشته باشید که هر 4 اینچ یا بیشتر از سر به انتها کشیده شوند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.