توری سایه انداز

امروزه توری سایه انداز برای مقاصد مختلف و مکان های متفاوت به دلیل مزایای بسیار آن کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده است. به طور مثال توری های سایه انداز پارکینگ، گلخانه و پشت بام به دلیل قیمت و نصب راحت آن ها روز به روز در حال گسترش است. در این مقاله از کلینیک الوند قصد داریم به بیان مزایای این توری های سایبان و شید سایه انداز، انواع و بهترین مرکز خرید برای آن می پردازیم:

توری سایه انداز چیست و چه مزایایی دارد؟

نشستن یا استفاده از فضاهای باز لذت بخش است و مزایای بسیار زیادی نیز برای مشاغل مختلف و ساختمان های متفاوت دارد. اما تابش مستقیم نور خورشید یکی از معایب بزرگ اینگونه اماکن محسوب می شود. چرا که هم باعث آسیب به پوست افراد و هم صدمه به وسایل و گیاهان می شود. یکی از راه های بر طرف کردن این مشکل نیز استفاده از سایبان های برزنتی یا توری های سایه انداز است. این توری ها که به توری های سایبان نیز معروف هستند، از مواد پلیمری و پلاستیکی ساخته می شوند. به همین دلیل از میزان مناسبی از مقاومت و استحکام برخوردارند. به همین دلیل نیز می توان از آن ها برای مکان های مختلف و برای جلوگیری از نفوذ نور خورشید به آن ها استفاده کرد. در ادامه شما را بیشتر با مزایای نصب توری های سایبان آشنا می کنیم:

مزایای توری های سایبان

خرید توری های سایبان مزایای بسیار زیادی نسبت به خرید انواع برزنت ها دارد. مهمترین آن ها نیز عبارت است از:

مزایای توری سایه انداز

  • جلوگیری از نفوذ نور خورشید و حفاظت از افراد، گیاهان و وسایل.
  • پایین بودن قیمت توری سایه انداز و محافظ گلخانه نسبت به محصولات دیگر مورد استفاده برای این منظور.
  • راحت بودن نحوه نصب توری سایبان.
  • جلوگیری از ورود پرندگان و حیوانات به محوطه و فضای داخل.

انواع سایه انداز

توری های سایبان انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها برای موارد خاص و متفاوتی به کار برده می شوند. برای استفاده از این توری سایبان و شید سایه انداز باید با انواع مختلف آن ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین آن ها را برای مکان مورد نظرتان انتخاب کنید. انواع آن ها نیز مربوط به درصد سایه افکنی آن ها است که میزان جلوگیری از آفتاب بر اساس آن تعیین می شود. این درصد ها که بر اساس تراکم بافت توری های تعیین می شود از 30 درصد تا 90 درصد قابلیت جلوگیری از آفتاب را دارند. هر چه درصد آن ها بیشتر باشد میزان جلوگیریشان از آفتاب نیز بیشتر است. برخی از اوقات نیز می توانید برای سایه افکنی بیشتر از توری های 90 درصد به صورت دو لایه استفاده کنید.

انواع توری های سایه انداز

کاربردهای توری سایه انداز

مزایای بسیار این توری های سایه انداز و میزان مختلف سایه افکنی آن ها باعث شده است کاربردهای بسیاری پیدا کنند. به طوری که به سرعت جایگزین انواع گونی های پلاستیکی و بزرنت های مختلف شده است. اما کاربردهای مختلف و ثابتی برای آن ها در نظر گرفته شده است که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

توری سایه انداز گلخانه

امروزه افراد از هر مکانی برای ایجاد مکانی برای پرورش گیاهان استفاده می کنند. گلخانه های کوچک و بزرگ، چه در حیاط و تراس خانه ها ساخته شده باشد و چه در سطح شهر، برای حفاظت از گل ها و گیاهانشان احتیاج به توری های سایه انداز دارند. چرا که نور مستقیم خورشید باعث سوختن برگ و ساقه گیاهان و آسیب جدی به آن ها می شود. در این صورت صاحبان این مشاغل آسیب مالی بسیار جدی می بینند. به همین دلیل یکی از دلایل تولید توری های سایبان همین محافظت از گلخانه ها بوده است. مزایای استفاده از آن ها به جای شیشه ها و انواع برزنت ها این است که علاوه بر قیمت مناسب توری سایه انداز و uv، هوا نیز به خوبی رد و بدل می شود. علاوه بر این می تواند از ورود پرندگان و حیوانات به داخل نیز جلوگیری کنند.

توری پارکینگ

خودروها یکی از وسایلی هستند که باید از آن ها در برابر نفوذ نور خورشید محافظت کرد. چرا که اشعه های آن برای بدنه، رنگ و موتور ماشین مضر است و به مرور زمان آن ها را خراب می کند. بر همین اساس یکی از معضلاتی که افراد برای پارکینگ های منازل یا پارکینگ های شهری دارند ایجاد سایبان هایی برای پارکینگ است که به میزان مناسبی روی ماشین ها سایه انداخته و از شدت نور خورشید کم کنند. اما اینکه این سایبان ها را با چه پارچه و موادی درست کنند که علاوه بر قیمت مناسب، کیفیت مناسبی داشته باشند نیز به اندازه استفاده از آن ها مهم است. به همین دلیل است که توری سایه انداز یکی از بهترین گزینه ها برای سایه بان های پارکینگ به حساب می آید.

توری سایه انداز پارکینگ

روکش استخرهای پلاستیکی پرورش ماهی و کشاورزی

امروزه استفاده از انواع استخرهای پلاستیکی در مشاغل مختلفی مانند پرورش ماهی و کشاورزی رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. از انواع این استخرها به جای استخرهای بتنی پرورش ماهی و استخرهای خاکی ذخیره آب کشاورزی استفاده می شود. اما یکی از مشکلات این مشاغل دسترسی پرندگان و حیوانات به داخل استخر و آلوده کردن آب و آسیب به ماهی ها است. بنابراین استفاده از روکش های مناسبی برای این استخرها به منظور جلوگیری از نفوذ پرندگان و حیوانات اجتناب ناپذیر است. از توری های سایه انداز می توان به جای عایق های پلیمری استخر و برزنت ها استفاده می شود. حتی می توان برای جلوگیری بیشتر از نور آفتاب از توری هایی با درصد سایه افکنی بیشتر استفاده کرد.

سایبان پشت بام

امروزه بسیاری از آپارتمان نشینان به دلیل کمبود فضای باز در ساختمانشان، علاقه زیادی به استفاده از فضای پشت بام پیدا کرده اند. بطور معمول از پشت بام های وسیع برای برگزاری مهمانی و نشست های مهم استفاده می کنند و از پشت بام های کوچکتر برای پخت و طبخ انواع غذاها، برپایی آلاچیق ها و میز و صندلی برای نشست ها و دورهمی های کوچکتر استفاده می کنند. اما چیزی که باعث آزار افراد می شود این است که بدلیل مسقف نبودن این محیط، در ساعاتی از روز که نور مستقیم آفتاب روی پشت بام می تابد، استفاده از آن تقریبا غیرممکن است. به همین دلیل باید به دنبال سایبان هایی برای پشت بام باشند که از شدت نور در ساعات پر آفتاب کم کند. در این مواقع نیز به دلیل عدم جلوگیری کامل نور خورشید خرید توری های سایه انداز برای پشت بام بسیار مناسب بنظر می رسد.

توری سایه انداز پشت بام

مرکز خرید توری های سایه انداز و شید گلخانه

حال که با مزایای استفاده از توری های سایبان در اصفهان، کرج و دیگر شهرهای ایران آشنا شدیم و در مورد انواع و کاربردهای آن ها نیز اطلاعات کافی به دست آوردیم، لازم است مرکز فروش مناسبی برای توری سایه انداز را نیز به شما معرفی کنیم. یکی از بهترین این مراکز فروشگاه الوند است که عرضه کننده بهترین شیدهای گلخانه با بهترین قیمت با درصدهای مختلف سایه افکنی است. علاوه بر این کلینیک الوند امکان خرید اینترنتی شیدهای گلخانه و توری های سایبان را برای رفاه شما مشتریان گرامی فراهم کرده است. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت هر متر توری شید نیز می توانید با شماره 09138345996 تماس گرفته و با مشاورین این مرکز نیز برای انتخاب بهتر این محصولات مشورت کنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.