برزنت متری

برای بسیاری از دارندگان کسب و کار و مشاغل، خرید پارچه برزنت متری و رولی به صرفه تر به نظر می رسد. دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد که در این نوشته قصد داریم شما را با آن ها آشنا کنیم. علاوه بر انتخاب پارچه های برزنت بر اساس جنس، عرض و گرمشان، پیدا کردن یک تولیدی برزنت که این محصولات را با قیمت مناسب بفروشند نیز امر مهمی است. در این مقاله از الوند قصد داریم شما را با انواع این رول ها آشنا کرده و در آخر یکی از بهترین مراکز فروش این محصولات را به شما معرفی کنیم.

تولید برزنت متری و رولی

به طور معمول پارچه های برزنت در کارخانه جات به صورت رولی تولید شده و به مراکز پخش و فروشگاه ها ارسال می شوند. تولیدی هایی که به تولید پارچه برزنت های رولی مشغول هستند عمدتا آن ها را در عرض های یک متر، یک و نیم متر و دو متر تولید می کنند. طول آن ها نیز در گذشته تنها به صورت چادر برزنتی 6 متری، چادر برزنتی 12 متری بوده است. اما امروزه به دلیل تغییر کاربری آن ها، برزنت های متری با طول 50 متر و حتی 100 متر نیز تولید می شود. اما احتساب گرم این پارچه ها به سادگی اندازه گیری طول و عرضشان نیست. چیزی که گرم های مختلف این رول ها را تشکیل می دهد چند لا بودن آن هاست. منظور از چند لا بودن نخ، تعداد لای نخ تار و پود است که به شرح زیر است:

تولید برزنت متری

 • برزنت متری یک لا نخ در پنج لا نخ که یکی از نازک ترین برزنت های موجود در بازار است.
 • برزنت های رنگی ای که با دولا نخ در سه لا نخ تولید می شوند و هنوز جزء برزنت های نازک هستند. اما گرم بیشتری نسبت به نمونه قبل دارند.
 • برزنت های سفید و رنگی که به صورت سه لا نخ در سه لا نخ بافته شده و جزء برزنت های ضخیم محسوب می شوند.
 • پارچه های سه لا نخ در شش لا نخ که کلفت ترین برزنت ها را تشکیل می دهند.

کاربردهای پارچه برزنت متری

درست است که برای مصارفی مانند دوخت کیف برزنتی، لباس های ورزشی، کوله های مسافرتی و کیسه های خواب مقدار کمی از پارچه های برزنت مورد نیاز است، اما کاربردهای زیادی برای این محصولات وجود دارد که نیاز است برای آن ها تا چند رول برزنت تهیه کرد. در ادامه می توانید توضیحات مختصری از کاربردهای پارچه برزنت های متری و رولی را بخوانید:

دوخت انواع چادر و روکش برای ماشین های سنگین

حفاظت از بار و بدنه تریلی ها تا جایی اهمیت دارد که بسیاری از شرکت ها و دارندگان این ماشین ها حاضر هستند هزینه زیادی برای این منظور بپردازند. اگر بخواهید یک چادر محافظ برای خاور تهیه کنید، یا پوششی برزنتی برای بار ترانزیت ها داشته باشید، متراژ زیادی از برزنت ها را نیاز دارید. بنابراین لازم است هنگام خرید برزنت های ماشین سنگین، برزنت متری را به صورت تعداد رول های مورد نیاز تهیه کنید. برای سفارش و دوخت چادرهای کانتینری می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

روکش ماشین های سنگین با برزنت متری

تهیه انواع سایبان از برزنت های متری

از انواع سایبان های برزنتی برای مکان های مختلفی مانند استخرها، پارکینگ های سر باز، باغ ها و تالارهای پذیرایی در سرباز و جلوی فروشگاه ها استفاده می کنند. در اکثر مواقع به متراژ زیادی برای دوخت این سایبان ها نیاز است. بنابراین هنگام استفاده از این پارچه ها برای حفاظت از محیط در برابر نور آفتاب، گرد و خاک و باران، بهتر از پارچه های برزنتی به صورت متری استفاده کنید تا بتوانید به طور کامل همه جا را پوشش دهید.

دوخت پوشش برزنتی برای آلاچیق

آلاچیق های برزنتی به چند صورت تهیه می شوند. معروف ترین آن ها آلاچیق های چتری و متحرک، آلاچیق های ثابت و چارچوب دار هستند که بر اساس کاربردشان در باغ ها، تالارهای پذیرایی و رستوران های سرباز به کار برده می شوند. هنگام دوخت آن ها باید میزان زیادی از پارچه ها استفاده شود. نوع این برزنت ها برای هر مکانی متفاوت است. اما مهم این است که برای دوختشان، از برزنت های ضد آب به صورت رول برزنت های متری تهیه کنید.

برزنت متری برای آلاچیق

استفاده از برزنت متری برای دوخت چادر مسافرتی

چادر برزنتی کمپ های نظامی به طور معمول به گونه ای طراحی می شود که به راحتی می تواند حداقل 20 نفر را درون خود جای دهد. چادرهای مسافرتی نیز برای یک تا شش نفر طراحی می شوند. به همین دلیل است که برای تهیه چادرهای مسافرتی و چادرهای کمپ های نظامی نیاز است متراژ زیادی از این پارچه ها را تهیه کرد. پس بهترین گزینه برای تولیدکنندگان این محصولات خرید پارچه برزنت های متری است که به صورت رول عرضه می شوند.

پوشش برزنتی استخر

صاحبان استخرهای سرباز برای محافظت از آب استخر در برابر گرد و خاک و آلودگی ها به چادر برزنتی متری نیاز دارند تا هنگام تعطیلی استخر، روی آب را با آن بپوشانند. علاوه بر این استخرهای ذخیره آب کشاورزی نیز باید از همین چادرها برای پوشاندن روی مخزن آب استفاده کنند. به دلیل بالا بودن طول و عرض این استخرها مقدار زیادی پارچه برزنت برای تهیه آن ها نیاز است، که می توان با خرید رول های برزنت با طول بالا این مشکل را حل کرد.

پوشش استخر با برزنت متری

دوخت چادر ماشین و وانت بار از برزنت متری

تهیه روکش های ماشین برای مکان هایی که نور آفتاب شدید دارند بسیار مورد استفاده است. علاوه بر این وانت بارها و نیسان ها نیز به روکش هایی از جنس برزنت احتیاج دارند که روی بار آن ها را بپوشاند و در برابر آفتاب، باد و باران از محموله هایشان محافظت کند. برای تولیدی هایی که به دوخت برزنت های وانت و ماشین مشغول هستند بهتر است، برزنت های متری را به صورت عمده از فروشندگان و عرضه کنندگان این محصولات تهیه کنند.

تهیه انواع پوشش بالکن

اگر شما هم در خانه هایی زندگی می کنید که تراس های برزگ یا بالکن های کوچکی دارند، متوجه شده اید در ساعاتی از روز برای محافظت از داخل خانه نیاز به چادرهایی است که کاربرد پوشش برزنتی را برای تراس داشته باشند. اغلب نیز برای این منظور از برزنت های نانو که ضد آب و آفتاب هستند، استفاده می کنند. اگر خودتان قصد دوخت این چادرها را دارید بهتر است نسبت به بزرگ یا کوچک بودن این مکان ها بهتر است از پارچه های برزنت به صورت متری استفاده کرد.

پوشش بالکن با برزنت متری

تهیه چادرهای عشایری

چادرهای عشایری در گذشته با رشته های پشم بز ساخته می شدند. گرچه استفاده از چادرهای بافته شده با الیاف طبیعی با محیط زندگی کوچ نشینان سازگارتر است، اما بعضی از آن ها ترجیح می دهند از پارچه های برزنتی برای دوخت سرپناهشان استفاده کنند. به دلیل زیاد بودن جمعیت و وسعت بالای این چادرها به مقداز زیادی از این پارچه ها نیاز است. بهتر آن است که با تهیه رول برزنت متری نسبت به دوخت این چادرها اقدام کنند.

قیمت پارچه برزنت متری

امروزه سوال بسیاری از افراد این است که پارچه برزنت متری چند است. یا برای بعضی مهم است که برای خرید هر رول برزنت چقدر باید هزینه کنند. اما باید بدانید که نمی توانید جایی را پیدا کنید که لیست قیمت دقیقی از این محصولات به شما بدهد. علت آن نیز این است که:

 • قیمت رول برزنت به جنس پارچه و کیفیت الیاف آن بستگی دارد.
 • یکی از عوامل تعیین کننده قیمت، ضخامت و نازک بودن یا کلفت بودن پارچه است.
 • وارداتی بودن برزنت هم یکی دیگر از ملاک های تعیین قیمت و به احتمال زیاد گران بودن آن است.

قیمت پارچه برزنت متری

 • قبل از اینکه بدانید چادر برزنت متری چند است، ابتدا باید بدانید چند متر پارچه برای رفع نیاز شما کافیست.
 • خرید برزنت به صورت عمده همیشه ارزان تر از خرید جزئی است.
 • مراکز فروش مختلف بر حسب فاصله از تولید کننده، قیمت های مختلفی برای عرضه اجناس خود در نظر گرفته اند. به طور مثال اگر کارخانه تولید برزنت در اصفهان باشد، مراکز فروش در این شهر قیمت های پایین تری دارند.

بهترین مرکز فروش برزنت متری

برای خریدی مناسب تنها نیازسنجی و اطلاع از قیمت ها کافی نیست. یکی از اساسی ترین مسائل پیدا کردن بهترین فروشگاهی است که به توزیع پارچه های برزنت مشغول است. ملاک های زیادی را باید برای انتخاب یک مرکز فروش برزنت متری و رولی در نظر گرفت که مهمترین آن ها عبارتست از:

 • داشتن مجموعه ای کامل از انواع برزنت در عرض، طول، گرم و رنگ های مختلف.
 • امکان استفاده از ساده ترین راه خرید یعنی خرید اینترنتی پارچه های برزنت.
 • ارسال اجناس به سرتاسر کشور.
 • داشتن مشاورانی با تجربه برای مشورت هنگام انتخاب نوع برزنت و میزان ضخامت آن.
 • عرضه محصولات به صورت عمده، جزئی و با قیمتی مناسب.

بهترین مرکز فروش برزنت متری

زمان آن رسیده که بر اساس گزینه های ذکر شده، کلینیک الوند را به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش برزنت های رولی و متری به شما عزیزان معرفی کنیم. فروشگاه الوند علاوه بر دارا بودن ملاک های بالا، قادر به دوخت چادرهای برزنتی به صورت سفارشی نیز می باشد. برای تماس با مشاورین این مرکز و کسب اطلاع از قیمت ها نیز می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *