وبلاگ - آخرین اخبار
گونی های پلاستیکی

انواع گونی پلاستیکی، در میان انواع گونی ها، رایج ترین نوع گونی برای بسته بندی محسوب می شوند. انواع مختلفی از گونی های پلاستیکی در بازار موجود است. از جمله ضد آفتاب، رولی و زیپ دار. این گونی ها بر اساس نیاز مشتریان، در ابعاد مختلف به فروش می رسد. هر کدام از انواع این گونی های پلاستیکی خصوصیات و کاربرد خاص خود را دارند. برای خرید گونی پلاستیکی مناسب بهتر است با خصوصیات هر کدام آشنا باشیم. تا بتوانیم مناسب ترین آن ها را تهیه کنیم. چنانچه قصد خرید گونی پلاستیکی دارید، در این مقاله از گونی الوند با ما همراه باشید.

انواع گونی ضد آب (لمینت)

 

برای مشاهده انواع گونی لمینت (ضد آب) و قیمت‌های آن بر روی دکمه کلیک نمایید.

گونی پلاستیکی چیست؟

تاریخچه ساخت گونی به زمانی بر می گردد که بشر برای جابجایی مواد، نیاز به وسیله ای داشت. چراکه باید حجم زیادی از مواد را در بر می گرفت. شاید از همان جا بود که کیسه ها ساخته شد. رفته رفته ابعاد کیسه ها به آنچه امروز هست رسید. با پیشرفت علم به مواد اولیه این گونی ها موادی مثل پلاستیک اضافه شد. تا بتوانیم با آن ها مواد بسیار ریز را جابجا کنیم. این تغییرات باعث شد کاربردهای دیگری به کاربردهای انواع گونی های پلاستیکی اضافه شود. در حال حاضر این گونی ها از دو نوع مواد صنعتی ساخته می شوند: پلی پروپیلن و پلی اتیلن.

این دو ماده سبک، شفاف و مقاوم در برابر آب، به الیاف نازکی تبدیل می شوند. الیاف به صورت پارچه های صنعتی در می آیند تا بتوان از آن ها ابعاد مختلف گونی های پلاستیکی را تهیه کرد. گونی های پلاستیکی که با پلی پروپیلن ساخته شده باشند محکمتر و منعطف تر هستند و آسان تر تهیه می شوند. همچنین مقاومت بیشتری در برابر هوای سرد و گرم دارند و قیمت آن ها نیز کمتر است.

انواع گونی پلاستیکی

انواع گونی پلاستیکی

گونی های پلاستیکی بر اساس کاربرد و نوع مواد به کار رفته در الیافشان انواع مختلف دارند. که در زیر به شرح مختصری از آن ها می پردازیم:

 ساده

این نوع از گونی های پلاستیکی، در برابر آفتاب مقاوم نیستند. بنابراین چنانچه ساعات زیادی در معرض آفتاب قرار بگیرند پوسیده می شوند. به همین دلیل برای مکان هایی که تابش مستقیم آفتاب دارند مناسب نیستند. همچنین این گونی ها ضد آب هم نبوده و آب و رطوبت به داخل آن ها نفوذ می کند.

 ضد آب

همانطور که گفتیم گونی های پلاستیکی از پلی پروپیلن (PP) یا پلی اتیلن(PE) ساخته می شود. هر کدام از این کیسه ها نیز چنانچه با مواد پلیمری خاص لمینت شده باشند، به گونی های پلاستیکی لمینت شده، که اصطلاحا به آن ها گونی های پلاستیکی ضد آب می گویند، تبدیل می شوند. قیمت انواع گونی های پلاستیکی لمینت شده بیشتر است، اما مقاومتشان بیشتر شده و در برابر رطوبت نیز مقاوم هستند.

گونی پلاستیکی ضد آب

 ضد آفتاب

گاهی الیاف به کار برده شده در گونی های پلاستیکی به مواد ضد یو وی آغشته می شوند. این کار آن ها را به گونی های ضد آفتاب تبدیل می کند. این گونی ها در برابر نور مستقیم آفتاب مقاوم بوده و کمتر دچار پوسیدگی می شوند. بیشترین مصارف این گونی ها به عنوان سایه بان در فضاهای باز می باشد. ماندگاری گونی های ضد آفتاب، در برابر گونی های ضد آب بیشتر است.

 زیپ دار

پارچه این گونی ها به دلیل استحکام بیشترشان، جایگزین مناسبی برای کیسه های پلاستیکی هستند. بنابراین در بسیاری از موارد از آن ها کیسه های زیپ داری ساخته می شود و در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. این امر باعث می شود از کیسه های پلاستیکی کمتری استفاده شده و آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.

کیسه های پلاستیکی

 رولی

در بیشتر موارد پارچه این گونی ها به صورت رولی تولید می شود. این امر باعث سهولت استفاده از آن ها می شود. با خرید گونی های پلاستیکی رولی می توان از آن ها نسبت به نیاز خودمان استفاده کرد. این رول ها در ابعاد مختلف و به صورت متری در بازار موجود می باشد

ویژگی های گونی پلاستیکی

هر کدام از انواع گونی های پلاستیکی موجود در بازار ویژگی هایی دارند که بنا به جایی که به کار برده می شوند، مزایا و معایب محسوب می شوند. در ادامه به توضیح مزایا و معایب گونی های پلاستیکی می پردازیم:

بافت فشرده

بافت این گونی ها نسبت به گونی های نخی و کنفی، فشرده تر و ریزتر است. بنابراین برای جابجایی موادی که از بافت درشت کیسه های کنفی عبور می کنند، مناسبتر است. گونی های پلاستیکی ساده برای جابجایی موادی مثل گچ، آرد، سیمان، و امثال آن مناسب نیست. برای این کار بهتر است از انواع گونی های ضد آب استفاده کرد.

بافت فشرده گونی پلاستیکی

قیمت مناسب

قیمت گونی های پلاستیکی ساده نسبت به گونی های کنفی و پارچه ای کمتر است و برای کسانی که نیاز به استفاده انبوه دارند گزینه مناسبی هستند. ارزان بودن گونی های پلاستیکی باعث می شود بتوان آن ها را جایگزین گونی کنفی و پارچه ای کرد.

قابلیت چاپ تصویر

روی گونی های پلاستیکی ساده (لمینت نشده)به دلیل بافت دار بودنشان، امکان چاپ عکس نیست. بنابراین برای مواردی که نیاز به چاپ لوگو یا آدرس است، گزینه مناسبی محسوب نمی شود. در این موارد باید از گونی های پلاستیکی ضد آب استفاده کرد.

وزن کم

این گونی ها جزء کم وزن ترین گونی های موجود در بازار به حساب می آیند. بنابراین حمل و نقل تعداد زیاد آن ها آسانتر از سایر گونی ها می باشد.

گونی پلاستیکی کم وزن

ضد حریق

این گونی ها چه از پلی اتیلن تشکیل شده باشند و چه از پلی پروپیلن، ضد حریق نیستند. این مواد در برابر مواد اشتعال زا، شعله ور شده و خطرات زیادی به همراه دارند. بنابراین نباید از انواع گونی های پلاستیکی در مکان هایی که در مجاورت مواد اشتعال زا و اسیدها هستند، استفاده کرد.

میزان مقاومت

مقاومت این نوع گونی های پلاستیکی در مقایسه با گونی های پارچه ای و کنفی، در برابر اجسام تیز کم محسوب می شود. از آنجایی که گونی های پلاستیکی ضد آب دو لایه هستند، مقاومتشان در برابر بارهای سنگین نیز بیشتر است. بنابراین برای جابجایی اجسام سنگین بهتر است از گونی های پلاستیکی ضد آب استفاده شود.

قابلیت بازیافت

همه انواع گونی های پلاستیکی قابلیت بازیافت دارند و بارها و بارها می توان از آن ها مجددا استفاده کرد. اما یکی از معایب آن ها این است در صورت رهاسازیشان در طبیعت جذب طبیعت نشده و حتی با گذشت سال ها تجزیه نمی شوند.

قیمت مناسب گونی پلاستیکی

کاربرد انواع گونی پلاستیکی

انواع گونی های پلاستیکی کاربردهای متفاوتی دارند که در زیر به اختصار به آن ها می پردازیم:

 • قیر و گونی: در صنعت شهرسازی از انواع گونی های پلاستیکی رولی، برای قیرگونی جاده ها و خیابان ها استفاده می شود.
 • گونی ساختمانی: از انواع گونی های پلاستیکی به عنوان گونی ساختمانی و کیسه شن استفاده می شود.
 • استفاده در مزارع: از انواع گونی های پلاستیکی برای جابجایی محصولات در زمین های کشاورزی استفاده می کنند.
 • گونی نمای ساختمانی: از گونی های پلاستیکی رولی به عنوان گونی نمای ساختمانی استفاده می کنند.
 • سایه بان: استفاده از گونی های پلاستیکی ضد آب و آفتاب به عنوان سایه بان در مکان هایی که مسقف نیستند مرسوم است.

سایه بان

خرید انواع گونی پلاستیکی

انتخاب گونی مناسب برای برطرف کردن هر کدام از نیازها نیاز به اطلاعات و دانش مشاوران در آن زمینه دارد. فروشگاه الوند بهترین مرکز برای تهیه انواع گونی های پلاستیکی، کنفی و ساختمانی در اصفهان می باشد. در این فروشگاه انواع گونی های پلاستیکی به صورت رولی و در ابعاد مختلف، در اختیار مشتریان قرار می گیرد. قیمت مناسب گونی های عرضه شده در این فروشگاه نیز یکی دیگر از مزیت های خرید از این فروشگاه است. با مراجعه به فروشگاه آنلاین الوند می توانید از سایر محصولات این فروشگاه مانند گونی های جامبو و انواع گونی نمای ساختمانی نیز دیدن کنید.

خرید انواع گونی پلاستیکی

انواع گونی پلاستیکی

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که انواع گونی پلاستیکی چه ویژگی‌ها و کاربردی دارند با من تا انتهای این مقاله همراه باشید. انواع گونی پلاستیکی با توجه به نوع استفاده، جنس و الیاف به کار رفته در خود شامل مدلهای مختلفی می‌شوند. گونی‌های پلاستیکی تولید شده برای بسته‌بندی مواد کشاورزی، خوراک دام، برنج و… استفاده میشوند. گونی‌های پلاستیکی در اغلب استان‌های کشور تولید کننده‌گان خود را دارند.
در ادامه به بررسی انواع گونی پلاستیکی به صورت مختصر و مفید می‌پردازیم.
انواع گونی پلاستیکی شامل ساده، ضد آفتاب، ضد آب،   زیپ دار و رولی هستند.
نوع ساده این گونی‌ها در مقابل آفتاب مقاومت چندانی ندارند و اگر چندین ساعت متمادی زیر نور خورشید باشند پوسیده میشوند. گونی‌های ساده همچنین در برابر نفوذ آب و رطوبت نیز مقاومتی ندارند.
نوع ضد آب از انواع گونی پلاستیکی، مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارند اما قیمتشان بالاتر است.
گونی‌های ضد آفتاب نوع دیگری از انواع گونی پلاستیکی هستند. این گونی‌ها با مواد ضد یو وی آغشته شدند در نتیجه در مقابل آفتاب مقاومت بالایی دارند. این نوع گونی به عنوان سایه بان کاربرد زیادی دارد، همچنین از گونی‌های ضد آب مقاوم‌تر هستند.

گونی‌های زیپ دار گزینه بسیار مناسبی برای استفاده به جای کیسه‌های پلاستیکی هستند، بیشترین کاربرد آن‌ها نیز در زمینه مصرف خانگی است. استفاده از این نوع کیسه باعث کاهش آسیب به محیط زیست میشود. این گونی‌ها زیست تخریب‌پذیر هستند و در طبیعت به راحتی تجزیه می‌شوند.
یکی دیگر از انواع کیسه گونی پلاستیکی، نوع رولی ان است، این مدل مانند دیگر مدل‌ها در ابعاد مختلفی ساخته شده اند. این مدل گونی‌ها به دلیل رول بودن استفاده سریع و آسان‌تری دارند.

جنس گونی پلاستیکی

جنس گونی پلاستیکی با توجه به کاربرد آن از الیاف متفاوتی ساخته شده است.
گونی پلاستیکی ساده یا نایلون دار؛ در این مدل، در بعضی از ان‌ها داخل کیسه یک نایلون دوخته شده است.
کیسه متراکم و فشرده؛ این مدل بافت شطرنجی نداشته و سطح آن زبر بوده که باعث ضد لغزش شدن گونی می‌شود. زبری جنس گونی باعث شده کیسه‌های رو هم انبار شده به راحتی سر نخورند.
از موارد مصرف این مدل؛ گونی قند و شکر، گونی قطعات سخت، گونی پیچ و مهره، گونی سرمیخ یا قطعات فلزی است.
گونی‌های یو وی دار نیز در بازار ایران موجود هستند که از ۲۰۰ ساعت تا ۱۶۰۰ ساعت از ورود نور خورشید به داخل کیسه گونی جلوگیری می‌کنند.
گونی شیشه ای؛ گونی‌هایی که  تمام مواد داخل آن دیده میشوند و برای محصولات کشاورزی مثل هویج، سیب زمینی، غلات، حبوبات و… استفاده می‌شوند.

نوع دیگر از انواع گونی پلاستیکی، کیسه پلی پروپیلن بوده که به نام اختصاری pp  هم معروف است. اگر حامی محیط زیست هستید گونی پلی پروپیلن را تهیه کنید چون این گونی علاوه بر مقاومت بالا زیست تخریب‌پذیر است.
قیمت این مدل گونی از گونی پلی اتیلن بیشتر است.
گونی پلی اتیلن؛ این گونی مقاومت بالا و قیمت مناسبی داشته، به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. گونی پلی اتیلن خاصیت کشسانی ندارد درنتیجه برای حمل وسایل سنگین کاربردی است. این مدل گونی به طور سفارشی میتواند ضد آب هم باشد.

جنس گونی پلاستیکی

انواع کیسه گونی

برای آشنا شدن با انواع کیسه گونی ابتدا خود کیسه گونی را بشناسید. کیسه گونی نوعی پارچه ضخیم است که برای ساخت کیسه‌های بادوام و محکم، برای جابه جایی محصولاتی مانند سیب زمینی، پیاز و… استفاده میشود. جنس گونی از الیاف چتایی، کنف، شاهدانه و  الیاف مصنوعی است. مردم به کیسه‌ای که از جنس گونی ساخته شده نیز گونی میگویند.

 • رنگ گونی
  اغلب انواع کیسه گونی‌ها به رنگ سفید هستند. چنانچه شما به دنبال رنگ دلخواه خود هستید نیز میتوانید به شرکت پخش یا کارخانه‌ای که از آن گونی تهیه می‌کنید سفارش گونی با رنگ دلخواه خود را بدهید.
 • چاپ تصویر روی گونی
  اگر به دنبال برندسازی محصول خود هستید میتوانید تصویر دلخواه خود را نیز روی گونی سفارشی‌تان چاپ کنید. از این طریق شما میتوانید به راحتی محصول خود را تبلیغ کنید.
 • ابعاد گونی
  گونی‌های پلاستیکی در ابعاد و سایز‌های مختلف درست شده اند. اگر سایز بخصوصی مد نظر شماست بهتر است با مراکز خرید و فروش گونی پلاستیکی تماس بگیرید.
 • چرا گونی پلاستیکی بخرم؟
  امکان استفاده مجدد
  قابلیت حفظ شکل ظاهری گونی
  استحکام قابل قبول برای وسایل سنگین
  ابعاد مختلف و متنوع
  رنگبندی متنوع و دلخواه
  قابلیت شست و شو

قیمت گونی پلاستیکی

قیمت گونی پلاستیکی با توجه به نوع، جنس و ضخامت آن متفاوت است. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق قیمت گونی پلاستیکی بهتر است با کارخانه‌جات تولید کننده آن تماس بگیرید. استفاده از کیسه گونی پلاستیکی برای حمل و نقل یا صادرات اجناس شما بسیار مقرون به صرفه میباشد.
گونی‌های پلاستیکی از الیاف مختلفی ساخته شدند، بهتر است برای خرید گونی پلاستیکی مد نظرتان از چندین شرکت فروش، مشاوره بگیرید. با این کار گونی پلاستیکی متناسب با جنس مورد نظرتان را راحت‌تر پیدا میکنید.

 

خرید و فروش گونی پلاستیکی

مراکز خرید و فروش گونی پلاستیکی در مناطق مختلف کشور راه اندازی شدند. از طرفی شما برای خرید و فروش گونی پلاستیکی میتوانید سری به فروشگاهای اینترنتی بزنید. با جستجو در گوگل، به راحتی با این  فروشگاه‌های اینترنتی آشنا شوید و اطلاعات کافی در مورد قیمت کیسه گونی مورد نیازتان را به دست آورید. از این طریق می‌توانید در کمترین زمان ارزانترین و بهترین فروشگاه گونی پلاستیکی را پیدا کنید.
.
اگر تولید کننده یا نماینده فروش هستید، فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید.   با این کار افراد بیشتری با فروشگاه شما آشنا خواهند شد. فروش شما از طریق سایت، اینستاگرام، دیوار و هر برنامه دیگری به شما کمک میکند تا برندسازی کنید. با این کار بعد از مدتی مشتری‌های ثابت خودتان را خواهید داشت و دیگر نیازی به خرید مغازه یا پرداخت اجاره‌های سنگین ندارید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم به معرفی یکی از پرکاربرد‌ترین  وسایل بسته بندی، یعنی گونی پلاستیکی بپردازیم.
با نظر به اینکه خصوصیات و ویژگی‌های انواع گونی پلاستیکی گفته شدند. میتوان به استفاده‌ی وسیع این وسیله پی برد. درنتیجه اگر به دنبال انواع گونی پلاستیکی هستید امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد.

5 پاسخ
 1. مسعود
  مسعود می گوید

  سلام دوستان من برای تاسیس گلخانم به یه سایت مطمئن نیاز داشتم تا بتونم مطمئن خرید کنم وقتی این همه رضایت مندی کاربرا رو دیدم دیگه خیالم از هر جهت راحت شد

  پاسخ
 2. امیر حسین
  امیر حسین می گوید

  سلام خیلی خوبه که فروش محصولاتتتون به صورت انلاین هم هست. کیفیت محصولاتتونم که عالیه .ممنونم ازتون موفق باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.