وبلاگ - آخرین اخبار
تولید توری سایبان

امروزه به دلیل کاربردهای زیاد شید گلخانه، و نیاز بیشتر افراد در کسب و کارهای مختلف به این محصولات، تولید توری سایبان نیز روز به روز گسترش یافته است. کارخانه های تولید توری سایبان گلخانه نیز در سرتاسر کشور ایجاد شده اند و این محصولات را به شهرهای مختلف ارسال می کنند. در این مقاله از کلینیک الوند قصد داریم به طور مختصر در مورد کارخانه تولید شید گلخانه و خط تولیدهای آن ها صحبت کنیم:

تولید توری سایبان و شید گلخانه

آسیبی که نور مستقیم خورشید، بارش های مختلف فصلی و طوفان های احتمالی در سال به گل ها و گیاهان کاشته شده در گلخانه ها و زمین های مختلف کشاورزی می زنند، باعث شده صاحبان این مشاغل به فکر حفاظت از محصولات خود در برابر این اتفاقات باشند. به همین دلیل بود که در ایام قدیم از گونی های پلاستیکی و پلاستیک ها برای این منظور استفاده می کردند. به این صورت که دور تا دور گلخانه را به همراه سقف آن، یا تنها قسمت سقف برخی زمین های کشاورزی را با آن ها می پوشاندند. اما نه گونی های پلاستیکی و نه پلاستیک ها استحکام لازم در برابر شرایط بد جوی را نداشتند. به همین دلیل بود که تولیدی های توری سایبان گلخانه به فکر ساخت این محصولات افتادند.

تولید توری سایبان و شید گلخانه

اکثر این کاخانجات از الیاف پلیمری که معمولا پلی اتیلن هستند برای ساختشان استفاده می کنند. این مواد پس از رسیدن به دمای ذوب، توسط دستگاه های مخصوصی به صورت الیاف مورد نظر در می آیند. تولید کننده های شید گلخانه در ابتدا این محصولات را تنها با یک درصد مشخص از سایه افکنی تولید می کردند. بنابراین کسانی که نیاز به این محصولات داشتند نمی توانستند گزینه های مختلفی را نسبت به نیازها خود بررسی کنند. به طور مثال اگر میزان سایه افکنی آن ها کم بود و یا برای گلخانه آن ها کافی نبود باید دو برابر متراژ مورد نیاز را خریده و در هنگام نصب توری های شید، آن را به صورت دو لایه استفاده می کردند. اما امروزه با تولید درصدهای مختلفی از سایه افکنی توسط تولیدی شید گلخانه، خرید شیدها با آسودگی بیشتری انجام می شود.

نصب توری سایبان تولیدی گونی الوند

کارخانه تولید توری سایبان گلخانه

انواع مختلفی از مراکزی که دست به تولید این محصولات زده اند وجود دارند که بر اساس وسعت و میزان پیشرفته بودن دستگاه های تولید توری سایبان، کارخانه شید گلخانه یا تولیدی های کوچک تر شید گلخانه را تشکیل می دهند. این مراکز از بین هر کدام از این تولیدکنندگان که باشند در سرتاسر کشور فعالیت می کنند. اکثر این کارخانجات نیز این شیدها را به صورت رولی به بازار عرضه می کنند.

کارخانه تولید توری سایبان

نحوه تولید شیدها در خط تولید شید گلخانه

برای اینکه بدانیم این تولیدی ها به چه صورتی این توری های سایبان گلخانه را تولید می کنند باید آن ها را از دو جنبه عرض و طول و درصد سایه افکنی بررسی کنیم:

تولید شید گلخانه با درصد های مختلف سایه افکنی

خط های تولید شید گلخانه در کارخانه جات مختلف بر اساس نیازهای متعدد مشتریان خود، تولید توری های سایبان را با درصدهای مختلف انجام می دهند. این میزان سایه افکنی در بیشتر این تولیدی ها عبارتند از:

 • تولید با 30 درصد سایه افکنی که کمترین میزان سایه اندازی را شامل می شود.
 • تولید 50 و 60 درصد سایه افکنی که میزان متوسطی از محافظت در برابر نور آفتاب را به دنبال دارند.
 • تولید 80 و 90 درصد سایه افکنی که بیشترین میزان جلوگیری از نفوذ نور آفتاب را به همراه دارد.

نحوه تولید شیدها

تولید سایبان شید رولی در عرض های مختلف

ابتدا باید بدانیم شیوه تولید شیدهای گلخانه و توری های سایبان به صورت رولی است که هر کدام از کارخانجات این محصولات را در عرض های مختلف و طول های متعدد تولید می کنند. این به دلیل وسعت متفاوت گلخانه ها یا کاربردهای مختلفی است که این محصولات دارند. این تنوع باعث شده است خریداران نسبت به نیاز خود راحت تر بتوانند محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند. در ادامه توضیح نمونه هایی از آن ها می پردازیم:

 • تولید شیدهای گلخانه در عرض های حداقل 2 متر و حداکثر 12 متر.
 • ساخت محصولات با طول های 40 – 50 متر.

جنس توری سایبان تولید شده

کیفیت تولید توری سایبان و شید گلخانه

به طور قطع همه افراد به دنبال کیفیت مناسبی از این محصولات هستند. چرا که اگر شیدهای گلخانه کیفیت خوبی نداشته باشند علاوه بر حدر رفتن هزینه زیادی که صرف خرید این محصولات شده است، زحمات زیادی که برای نصب آن ها کشیده شده و یا هزینه ای که به نصاب داده شده است نیز نابود شده است. به همین دلیل شرکت تولید کننده توری سایبان و شید گلخانه، رقابت زیادی برای تولید محصولاتی با بهترین کیفیت را دارند. این امر نیز بستگی به مواد اولیه، نوع دستگاه ها و به روز بودن آن ها و نحوه تولید شیدها دارد.

کیفیت تولید توری سایبان

بهترین مرکز تولید و پخش توری سایبان

حال که با نحوه تولید توری های سایبان و شید گلخانه آشنا شدیم و دانستیم که این محصولات در درصدها، طول و عرض های مختلفی تولید می شوند، بهتر است به شما یکی از بهترین تولیدکنندگان یا مراکز پخش این محصولات را معرفی کنیم. فروشگاه الوند یکی از مراکز فروش شیدها در اصفهان است که محصولات با کیفیت خود را به سراسر کشور نیز ارسال می کند. به همین منظور جهت انتخاب محصول و خرید اینترنتی شیدها می توانید به سایت این کلینیک مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر و کسب قیمت نیز می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

 

تولید توری سایبان

واقعاً همه چیز به نیاز گیاه شما بستگی دارد. اگر می خواهید گل بکارید، یک پارچه سایه سفید برای گلخانه ممکن است بهتر عمل کند. با این حال، پارچه سایه تیره (سیاه یا قرمز) برای رشد کاهو ایده آل است، در حالی که سایه آبی ممکن است برای رشد خیار مناسب باشد.

و برای خنک کردن بیشتر می توانید از پارچه آلومینیومی استفاده کنید.

پارچه های سایه دار یا بافتنی هستند یا بافته می شوند. در اینجا جزئیاتی در مورد پارچه هر نوع و دوام آن آورده شده است.

 

تولید توری سایبان

تولید شید گلخانه

شید گلخانه بافته شده دارای ویژگی های زیر است که می توان آن را به صورت سفارشی تغییر داد:

 • تولید شید گلخانه ساخته شده از پارچه پلی اتیلن سبک
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • طول عمر آن بیشتر از پارچه های سایه بافته است
 • انعطاف پذیرتر از پارچه سایه بافته شده است
 • نصب آسان
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و شوینده های باغبانی

 

تولید شید گلخانه

کارخانه توری سایبان

توری سایبان دارای ویژگی ها منحصر به فرد زیر است.

 • ساخته شده از پارچه پلی پروپیلن سنگین تر
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • ممکن است هنگام برش سریعتر فرسوده شود
 • مناسب برای آب و هوای شدید زمستانی
 • همچنین می تواند به عنوان شیشه جلو نیز عمل کند

کارخانه توری سایبان

تولید توری سایبان و تراکم آن

تراکم یکی دیگر از فاکتورهای ضروری هنگام سایه زدن گلخانه ها و درصد پارچه سایه برای استفاده است. به طور کلی، چگالی پارچه میزان نور خورشید را که می تواند به آن نفوذ کند، اندازه گیری می کند.

هر گیاه به مقدار متفاوتی از سو نیاز دارد

نور شب؛ بنابراین، یک تراکم نمی تواند نیاز همه انواع محصولات را برآورده کند.

30% سایه اندازی

برخی از میوه‌ها، سبزیجات و گیاهان مقاوم به گرما می‌توانند از پارچه‌ای بهره ببرند که با تراکم 30 درصد سایه ایجاد می‌کند. سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی و بادمجان در زیر 30 درصد سایه تراکم پارچه به خوبی عمل می کنند، مانند میوه هایی مانند هلو.

40-50 درصد سایه اندازی

گیاهان گلدار مانند مریم گلی، شمعدانی، نیلوفر و کاملیا برای رشد زیر 40 تا 50 درصد تراکم پارچه ایده آل هستند.

تولید توری سایبان و تراکم آن

60% سایه اندازی

سبزیجات سبز تیره مانند اسفناج، کلم پیچ و کلم بروکلی بهتر است با تراکم پارچه 60 درصد کشت شوند.

75-90٪ سایه اندازی

گیاهانی که به حداقل نور خورشید نیاز دارند، بهترین عملکرد را در پارچه‌هایی با تراکم 75 تا 90 درصد دارند که سایه را فراهم می‌کند. سرخس، ایمپاتیانس، لوبلیا و ارکیده از جمله گیاهان سایه دوست هستند.

6 پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   سلام روزتون بخیر
   قیمت هر مترمربع 12هزار تومان است تراکم 80 درصد البته قیمت های 6هزار تومانی هم هست که ما اصلا توصیه نمیکنیم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.