وبلاگ - آخرین اخبار
پارچه گونی ضد آفتاب

پارچه های مقاومی مانند پارچه گونی ضد آفتاب و ضد آب، با گذشت زمان کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده اند. گونی پلاستیکی ضد آفتاب با پیشرفت علم و آغشته کردن بافت گونی به مواد ضد یو وی (UV) به وجود آمد. تولید این پارچه ها باعث تحول بزرگی در صنعت شهرسازی و ساختمان سازی شد. لازم به ذکر است کیفیت و میزان مواد به کار برده شده در پارچه این گونی ها نیز متفاوت است و همین امر باعث تغییر قیمت آن ها می شود. در مقاله زیر از الوند به معرفی پارچه گونی ضد آفتاب، شرح ویژگی ها و کاربردهای آن می پردازیم.

انواع گونی ضد آب (لمینت)

 

برای مشاهده انواع گونی لمینت (ضد آب) و قیمت‌های آن بر روی دکمه کلیک نمایید.

گونی ضد آفتاب چیست؟

همان طور که گفته شد پارچه های گونی از مواد مختلفی ساخته می شوند. پارچه گونی مقاوم در برابر آفتاب یکی از انواع این محصولات است. در الیاف این پارچه ها از الیاف پلی پروپیلن استفاده می شود. پلی پروپیلن یک ماده پلیمری محسوب می شود که باعث تغییر پارچه های گونی شده و کارایی آن ها را تغییر می دهد. چنانچه در تولید الیاف پلی پروپیلن از مواد یو وی (UV) نیز استفاده شود، این الیاف را تبدیل به الیاف ضد آفتاب می کند.

گونی ضد آفتاب چیست

مهم ترین ویژگی پارچه هایی که با این الیاف تولید می شوند، ضد آفتاب بودن آن هاست. مواد یو وی (UV) به کار رفته در این الیاف مانع عبور اشعه فرابنفش می شوند. همین امر باعث می شود بافت آن ها آسیب کمتری ببیند و عمر بیشتری نیز داشته باشند. تجزیه این پارچه ها سال های زیادی طول می کشد و با رهاسازی در طبیعت باعث آسیب به آن می شود. اما این پارچه ها قابل بازیافت هستند و می شود بارها از آن ها استفاده کرد.

گونی ضد آفتاب و ضد آب

در شرایط مختلف که برای جابجایی مواد از گونی پلاستیکی استفاده می شود، علاوه بر ضد آفتاب بودن، ضد آب بودن گونی نیز اهمیت دارد. اما یکی از مواردی که باید در مورد پارچه های گونی مقاوم در برابر آفتاب در نظر داشته باشیم این است که این پارچه ها الزاما ضد آب نیستند. چنانچه الیاف پلی پروپیلن به کار برده شده در این پارچه ها لمینت نشده باشند، خاصیت ضد آب بودن نیز ندارند. در چنین شرایطی بهترین گونی ضدآفتاب برای ما، گونی دوخته شده از پارچه ضد آفتاب لمینت شده است.

گاربرد گونی های ضد آفتاب

کاربردهای پارچه گونی ضد آفتاب

این پارچه ها کاربردهای مختلفی دارند، در زیر به اختصار به شرح چند مورد از این کاربردها می پردازیم:

گونی ضد آب و آفتاب به عنوان گونی ساختمانی

در هنگام ساختمان سازی به انواع مختلفی از پارچه های گونی نیاز داریم که در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از پارچه هایی که کاربردهای زیادی به عنوان گونی ساختمانی دارند، پارچه های گونی ضد آفتاب است. این امر شاید به دلیل این است که گونی های استفاده شده در ساختمان مدت زیادی در معرض آفتاب قرار می گیرند. همین مساله باعث پوسیدگی سریع تر آن ها می شود. مواجهه با این مشکل باعث می شود کارفرما به دنبال پارچه هایی باشد که در برابر آفتاب مقاومت بیشتری داشته باشد. چنانچه نفوذ آب نیز مساله مهمی باشد بهتر است از گونی های پلاستیکی ضد آفتاب لمینت شده استفاده کنند.

گونی ضد آفتاب لمینت شده

پارچه گونی ضد آفتاب و آب به عنوان سایه بان

گاهی در ساختمان ها و اماکنی که مسقف نیستند به پارچه هایی نیاز داریم که علاوه بر عبور نور آفتاب و تاریک نکردن مکان، مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی در اثر آفتاب داشته باشند. در چنین شرایطی که ازاین پارچه ها به عنوان یک سقف یا دیوار کاذب استفاده می شود. نسبت به آب و هوای محل، می توانیم از گونی های یو وی (UV) ضد آب نیز استفاده کنیم. بهترین محصول برای این مورد، گونی های لمینت شده هستند.

گونی ضد آفتاب برای سایه بان

گونی ضد آفتاب برای نمای ساختمان

یکی دیگر از کاربردهای این محصولات، استفاده از آن به عنوان گونی نمای ساختمان است. گرچه بهتر است در این موارد از گونی های ضد آفتاب ضد آب استفاده کرد، اما استفاده گونی های ضد آب نشده نیز مرسوم است. از این پارچه های گونی یو وی (UV) بیشتر برای بازسازی ساختمان های کوچک و برای جلوگیری از ریزش سنگ ریزه ها به پیاده رو ها و خیابان ها استفاده می شود.

گونی ضد آفتاب برای نما

انواع پارچه های گونی ضد آفتاب

همان طور که توضیح داده شد در بسیاری از موارد نیاز است که یک گونی ضد آفتاب علاوه بر خاصیت یو وی (UV)، لمینت شده نیز باشد. بنابراین این پارچه های گونی را می توان به دو بخش لمینت شده یا ساده تقسیم کرد. معمولا در بازار این دو نوع پارچه در رنگ های متفاوتی عرضه می شود. بنابراین یکی از روش های ساده برای تشخیص جنس آن ها، رنگشان است. در زیر به توضیح مشخصات هر کدام از این پارچه ها به تفکیک رنگ آن ها می پردازیم:

پارچه های گونی سفیدطوسی         

در این نوع پارچه ها تنها از مواد ضد یو وی (UV)  استفاده شده است. بنابراین این نوع پارچه ها تنها ضد آفتاب محسوب می شوند. و به دلیل اینکه لمینت شده نیستند، ضد آب محسوب نمی شوند.

گونی ضد آفتاب سفید طوسی

پارچه های گونی سفید ساده 

 این پارچه های گونی نیز به دلیل عدم تجهیزشان به لمینت، ضد آب محسوب نمی شوند. یو وی (UV) پارچه های سفید از پارچه های ضد آفتاب سفید-طوسی کمتر است. بنابراین مقاومت کمتری در برابر آفتاب دارند.

گونی ضد آفتاب سفید

پارچه های گونی نمای سفید

جنس این گونی ها، از جنس گونی نمای ساختمانی، با رنگ آبی است. این گونی ها نه تنها ضد آب نیستند، بلکه خاصیت ضد آفتاب بودن نیز ندارند. باید دقت کرد که هنگام خرید با گونی های سفید ساده اشتباه گرفته نشود.

قیمت گونی های ضد آفتاب

قیمت پارچه های گونی ضد آفتاب بر اساس وارداتی بودن و میزان یو وی (UV) به کار رفته در آن ها متفاوت است. واضح است که قیمت گونی  وارداتی بالاتر از گونی ایرانی است. از لحاظ کیفیت، گونی های ایرانی با همتایان خارجی خود برابری می کنند. حتی گاهی به خارج کشور نیز صادر می شوند.

گونی های وارداتی که بیشتر در رنگ های آبی، نقره ای، نارنجی و مشکی به فروش می رسند. آن ها از کشورهایی مثل کره وارد می شوند و در ایران نمایندگی دارند.

بنابراین بهترین گونی های مورد استفاده در داخل کشور از لحاظ قیمت، گونی های ایرانی هستند. محصولات ایرانی از لحاظ کیفیت نیز تفاوت چندانی با گزینه های خارجی ندارند. برای اطلاع از قیمت انواع گونی ضد آفتاب در صورت تمایل می توانید با شماره 09138345996، فروشگاه گونی الوند تماس بگیرید.

گونی ضد آفتاب وارداتی

خرید گونی های ضد آفتاب مناسب

بهترین گزینه برای خرید مناسب در این زمینه، فروشگاه های معتبر است. مزیت خرید از این فروشگاه ها این است که در معرفی انواع این گونی ها دقت لازم را دارند. بنابراین شما را به سمت خرید مناسب تری هدایت کرده و نمونه های متعددی را در ابعاد مختلف، برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهند. با مراجعه به فروشگاه آنلاین گونی الوند می توانید علاوه بر کسب اطلاعات در این زمینه، با سایر محصولات این فروشگاه مثل پارچه نانو آبگریز آشنا شوید.

 

پارچه گونی UV چیست؟

استفاده از گونی ضد آب و ضد آفتاب می‌تواند خطر آسیب به محصول و کارمندان و پرسنل را به میزان زیادی کاهش دهد. پارچه گونی معمولاً از پلی پروپیلن بافته شده ساخته می‌شوند، پلیمری که مانند سایر مواد در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول زمان آسیب می‌بیند.

پارچه گونی ضد آفتاب

پارچه گونی ضد آفتاب

اگر در طول مدت حمل محصول و یا استفاده از محصول، گونی حامل آن در معرض تابش شدید آفتاب باشد، می‌توان انتظار داشت که در معرض تخریب هم باشد. این فرآیند تخریب در نهایت می‌تواند باعث پاره شدن پارچه گونی به ویژه در زمانی که در معرض فشار قرار بگیرد، شود. در این صورت ممکن است هم محتویات داخل گونی و هم پرسنل در معرض خطر قرار بگیرند.

به طور کلی اغلب مواد تحت تأثیر نور خورشید تخریب سریع فتوشیمیایی می‌شوند، مگر اینکه به شکلی بادوام تثبیت شده باشند. خوشبختانه، با استفاده از تثبیت کننده‌های UV در پلیمر و مدیریت صحیح تولید و نگهداری انواع پارچه گونی ضد آفتاب تولید شده است. استفاده از این پارچه مقاوم در برابر آفتاب می‌تواند خطر آسیب فتوشیمیایی را به حداقل ممکن کاهش داد.

همان‌طور که می‌دانید و شاهد آن هستید گونی‌های پلاستیکی و پارچه‌ای یکی از مرسوم‌ترین وسیله برای بسته‌بندی، حمل و جابه‌جایی انواع و اقسام محصولات در صنایع مختلف است. با رشد و پیشرفت تکنولوژی در صنعت نساجی، پارچه‌های گونی از جنس پلاستیک ضد آفتاب، تولید و به بازار عرضه شده است. این نوع پارچه‌ها در برابر اشعه ماورا بنفش و نفوذ آب و رطوبت مقاوم هستند، تولید و به بازار عرضه شده است.
با وجود پارچه گونی ضد آفتاب، دیگر از آن صرفاً برای حمل و نقل و جابه‌جایی محصولات استفاده نمی‌شود. با توجه به مزایا و ویژگی‌های خاص این نوع پارچه، می‌توان از آن در صنایع مختلفی با کاربردهای متفاوت استفاده کرد.

انواع پارچه‌های گونی ضد آفتاب و ضد آب

انواع مختلفی از پارچه گونی ضد آفتاب و ضد آب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و سطح کیفی متفاوت تولید می‌شوند. معمولاً کیفیت و رنگ پارچه گونی کاربرد آن را تعیین می‌کند. یکی از انواع پارچه ضد آفتاب گونی که در سطح شهر هم به چشم می‌خورد نوع راه راه آن است که اغلب برای پوشش محیطی خاص استفاده می‌شود.
رنگ مشکی پارچه گونی ضد آفتاب، اغلب برای استفاده در صنعت کشاورزی و رنگ سفید آن معمولاً به منظور بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات خاص استفاده می‌شود.

قیمت گونی های ضد آفتاب

کاربرد پارچه گونی ضد آب و ضد آفتاب در صنعت ساختمان‌سازی

یکی از مهم‌ترین کاربردهای پارچه گونی ضد آفتاب را می‌توان در صنعت ساختمان‌سازی دانست. پارچه گونی ضد آفتاب، به دلیل استحکام بسیار بالایی که در مقابل اشعه ماوراء بنفش دارند می‌تواند به عنوان پوشش موقت فضای باز استفاده شوند. علاوه بر این می‌توان برای جلوگیری از هدر رفت مصالح ساختمانی در اثر رطوبت و باران از این گونی استفاده کرد.

انواع رنگی این پارچه مقاوم در برابر آفتاب، به شما این امکان را می‌دهد تا مطابق با فضا و سلیقه خود از رنگ دلخواه استفاده کنید. اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی بخشی از فضای باغ یا حیاط خود را مسقف کنید و به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه هستید، می‌توانید از این پارچه گونی ضد آفتاب و ضد آب استفاده کنید و تا حدود زیادی در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

استفاده از پارچه گونی رنگ سیاه در صنعت کشاورزی و باغداری

یکی دیگر از کاربردهای پارچه گونی ضد آفتاب در صنعت کشاورزی است. مبارزه با علف‌های هرز و از بین بردن آن‌ها یکی از چالش‌هایی است که باغداران و کشاورزان اغلب با آن مواجه هستند. علف‌های هرز علاوه بر اینکه موجب آسیب به گیاه در باغ و مزارع می‌شوند می‌توانند زیبایی درختچه‌ها و گیاهان تزئینی در باغچه‌ها و فروشگاهای گیاهان را تحت الشعاع قرار دهند.

با استفاده از گونی مشکی ضد آفتاب می‌توانید از تسخیر باغ توسط علف‌های هرز جلوگیری کنید. استفاده از پارچه گونی سیاه مانع رسیدن نور خورشید به خاک می‌شود و از رشد علف‌های هرز در باغ جلوگیری می‌کند. با استفاده از این پارچه ضد آفتاب شما به شکل ارگانیک و بدون استفاد از مواد شیمیایی می‌توانید رشد علف‌های هرز را متوقف کنید.

پارچه گونی ضد آفتاب

همچنین پارچه گونی ضد آفتاب، می‌تواند علاوه بر اینکه مانع تبخیر سریع آب شود به حفظ رطوبت خاک برای مدت زمان طولانی‌تری هم کمک فراوانی کند. بنابراین در مصرف آب و هزینه‌هایی که صرف آبیاری گیاه می‌شود به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهید کرد.
جالب است بدانید استفاده از پارچه گونی سیاه در حفظ حاصلخیزی خاک نیز مؤثر است. به کمک پارچه گونی ضد آفتاب و ضد آب، در شیب‌های تند و خاکریزها، می‌توان خاک را پوشش داد و به این ترتیب تا حدود بسیار زیادی از فرسایش خاک جلوگیری کرد.

خرید گونی ضد آفتاب

قیمت انواع پارچه گونی ضد آفتاب

قیمت گونی ضد آب و آفتاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. مسلماً مهم‌ترین مورد در تعیین قیمت، میزان کیفیت و قیمت مواد اولیه به کار رفته در تولید یک محصول است. هر چقدر کیفیت بالاتری برای پارچه گونی در نظر داشت باشید به طبع باید قیمت بالاتری بپردازید.

البته در صورت استفاده از محصول بی‌کیفیت شاید در ابتدا با تصور اینکه هزینه کمتری می‌پردازید، صرفه جویی مالی کرده باشید اما به دلیل فرسودگی و از بین رفتن سریع‌تر آن مجبور به تهیه مجدد خواهید شد. این موضوع علاوه بر اینکه می‌تواند سلامت محصول شما را تحت تأثیر قرار دهد هزینه‌های مالی بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

بنابراین با خرید پارچه گونی ضد آفتاب، ارزان قیمت اما بی‌کیفیت، متوجه خواهید شد که با گذشت زمان نه تنها صرفه جویی خاصی رخ نداده است بلکه عملاً هزینه‌ای بسیار بیشتر از میزان معقول صرف شده است.

لازم به ذکر است که هر چه میزان و متراژ پارچه بالاتری مورد نیاز باشد قیمت گونی ضد آفتاب، نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بهتر است برای خرید گونی ضد آب و آفتاب، به مراکز فروش گونی ضد آفتاب و آب که معتبر و قابل اطمینان هستند مراجعه کنید. همچنین به کمک کارشناس و مشاور، پارچه‌ای را که مناسب با نوع کاربرد و نحوه استفاده شما است و همچنین میزان و متراژ مورد نیاز را مشخص و اقدام به خرید گونی ضد آب و آفتاب کنید.

5 پاسخ
 1. محمد
  محمد می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من برای یه گلخونه خونگی برای سقفش حدود ده متر از این مدل گونی ضد افتاب و ضد اب نیاز دارم. خواستم ببینم قیمت چند میشه و اینکه ارسال به نقاط کشور دارین یا نه

  پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   سلام
   وقت بخیر
   بله ارسال به سراسر گشور هم داریم
   اما به نظر من بهتر است با کارشناسان ما مشاوره داشته باشین تا بهترین محصول که مورد نیازتان هست را خریداری کنید. چون این نوع پارچه ها ممکن است به گلهای شما آسیب وارد کنند

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.