وبلاگ - آخرین اخبار
گونی لمینت

تمام افراد در صنایع و کسب و کارهای مختلف که مصرف کننده ثابت انواع گونی های پلاستیکی هستند، با گونی لمینت آشنایی کامل دارند. دلایل زیادی باعث محبوبیت این محصولات در مقایسه با سایر کیسه ها و گونی ها برای بسته بندی شده است. بهترین تعریفی که می توان برای آن ها در نظر گرفت ” کیسه هایی برای حمل و نقل و جابجایی و حفاظت از وسایل و مواد که از نفوذ آب جلوگیری می کنند ” است. اگر برای شما هم جالب است بدانید که این گونی ها چطور لمینت می شوند و پس از آن چه خاصیتی پیدا می کنند، یا می خواهید بدانید کاربردهای مختلف انواع گونی لمینت چیست، با گونی الوند در این مقاله همراه باشید.

گونی ها از چه موادی ساخته می شوند؟

قبل از اینکه شما را با ماهیت کیسه لمینت دار آشنا کنیم، ابتدا بهتر است با نحوه ساخت گونی ها و مواد تشکیل دهنده آن ها آشنا شوید. بطور کلی گونی ها به سه نوع پارچه ای، گونی کنفی، و گونی پلاستیکی تقسیم می شوند. از آنجاییکه لایه ضد آب تنها به مواد پلاستیکی اضافه می شوند، در اینجا تنها در مورد تولید گونی های پلاستیکی سخن می گوییم. اکثر تولیدی ها و کارخانه جات تولید گونی، از موادی به نام پلی پروپیلن برای ساخت این محصولات استفاده می کنند. در این تولیدی ها مواد نرم کننده مخصوصی را به گرانول پلی پروپیلن اضافه می کنند و از آن ها الیاف انعطاف پذیری می سازند. سپس در بخش بافندگی تولید گونی های پلی پروپیلن، از این الیاف، رول گونی های پلاستیکی تهیه می شود. لازم است بدانید این محصولات بتنهایی ضد آب نیستند و استحکام زیادی ندارند.

ساخت گونی لمینت

لمینت چیست؟

واژه لمینت در صنایع مختلف تعاریف مختلفی دارد. در صنایع پتروشیمی نیز به هر کدام از مواد پلیمری که بتوان از آن ها برای ضد آب کردن کالاهایی مانند پارچه استفاه کرد، لمینت می گویند. در صنعت کیسه و گونی بافی از پلی اتیلن، و در بعضی از مواقع از ترکیب همزمان پلی پروپیلن و پلی اتیلن برای این منظور استفاده می کنند. این مواد علاوه بر اینکه باعث ضد آب شدن پارچه های بافته شده می شوند، مقاومت آن ها را در برابر اجسام تیز و سنگین بیشتر می کنند. در ادامه شما را با انواع گونی لمینت دار و چگونگی ساخت آن ها آشنا می کنیم:

کیسه گونی لمینت چیست؟

زمانی که پلی اتلین به صورت جداگانه یا همراه با پلی پروپیلن با حرارت زیاد به صورت مذاب در می آیند آماده برای ضد آب کردن کیسه ها هستند. این کار به دو روش انجام می شود:

اضافه کردن لمینت به صورت لایه ای جداگانه

در این روش لایه های نایلون مانندی از این مواد تهیه می شود که ابعاد آن ها با ابعاد رول گونی ها یکسان است. زمانی که گونی ها در اندازه های مختلف دوخته شدند آن ها نیز به صورت کیسه هایی جداگانه، داخل گونی ها قرار گرفته و یا دوخته می شوند. این روش چندان برای تولید گونی لمینت ضد آب که باید به صورت صد درصد جلوی ورود آب و رطوبت را بگیرد توصیه نمی شود. چرا که امکان نفوذ آب همچنان وجود دارد.

اضافه کردن لمینت به گونی

لمینت کردن پارچه ها در مرحله بافت

در این روش مواد مذاب و ژل مانندی که از پلی اتیلن یا پلی پروپیلن تهیه شده است، پس از مرحله بافت گونی ها، روی پارچه ها ریخته می شود. این مواد ضد آب به طور کامل بافت پارچه ها را پر می کنند تا مانع از نفوذ آب و رطوبت شوند. میزان مقاومت این پارچه ها در برابر آب و رطوبت به میزان قابل توجهی بالاتر از روش قبلی است. علاوه بر این استحکام، انعطاف و مقاومت بیشتری نیز در برابر فشارهای مختلف پیدا می کنند.

نکته: در برخی موارد نیز برای اطمینان بیشتر از ترکیب این دو روش برای ساخت گونی پلاستیکی لمینت دار استفاده می کنند.

ویژگی های گونی لمینت شده

شاید شما هم در ابتدا فکر کرده باشید که تنها ویژگی این پارچه ها ضد آب بودن آن هاست. اما در اینجا ما شما را با سایر ویژگی های این گونی های لمینت شده آشنا می کنیم:

  •  انعطاف بالا هنگام جابجایی اجسام سنگین
  • مقاومت در برابر نفوذ حشرات
  • استحکام بالا در برابر برخورد با اجسام تیز و برنده
  • عمر نسبتا طولانی تر نسبت به گونی های پلاستیکی ساده
  • قابلیت چاپ روی گونی های پلاستیکی لمینت شده
  • قابلیت بازیافت به دفعات مختلف

ویژگی های گونی لمینت شده

کاربرد کیسه گونی لمینت دار

همیشه با اضافه شدن به ویژگی های یک محصول، کاربردهای آن نیز در کسب و کارهای مختلف بیشتر می شود. گونی های پلاستیکی نیز از این امر مستثنی نیستند. مقاومت در برابر آب نیز ویژگی منحصر به فردی است که کاربردهای بسیار زیادی را همراه با خود برای پارچه ها و کیسه های لمینت شده به همراه می آورد. در ادامه به توضیح مختصر معمترین آن ها می پردازیم:

جابجایی مصالح ساختمانی

استفاده از گونی لمینت شده برای مصالح ساختمانی جزء مهمترین و بیشترین کاربردها محسوب می شود. به این دلیل که شاید بتوان برای جابجایی مواد غذایی از کیسه های کنفی نیز استفاده کرد، اما نوع بافت این کیسه ها برای جابجایی هیچ کدام از مصالح ساختمانی مناسب نیستند. بسته شدن منافذ گونی های پلاستیکی با مواد ضد آب باعث شده است این گونی ها گزینه مناسبی به عنوان کیسه های مناسب برای جابجای شن، ماسه، گچ و سیمان باشند.

جابجایی و نگهداری مواد غذایی

از آنجایی که آب و رطوبت به مواد غذایی صدمه زده و باعث خراب و فاسد شدن آن ها می شوند، مقاومت گونی های پلاستیکی لمینت دار در برابر آب، باعث شد بیش از پیش از آن ها برای نگهداری، ذخیره و جابجایی مواد خوراکی استفاده شود. از این محصولات بیشتر برای جابجایی محصولات کشاورزی مثل سیب زمینی و پیاز، همچنین به عنوان کیسه برنج و گونی حبوبات استفاده می شود.

جابجایی مواد غذایی با گونی لمینت

گونی لمینت در صنعت شهرسازی

بیشترین مصرف کیسه گونی های لمینت شده در صنعت شهرسازی برای قیرگونی کردن خیابان ها و کوچه ها است. استحکام بالای آن ها و همچنین مقاومت بیشترشان در برابر حرارت نسبت به گونی های پلاستیکی ساده، و همچنین ارزان بودنشان در برابر سایر گونی ها، باعث می شود این محصولات گزینه بسیار مناسبی برای قیرگونی باشند.

گونی پلاستیکی لمینت دار به عنوان گونی ساختمانی

گونی های ساختمانی اکثرا به عنوان نمای ساختمان استفاده می شوند. به طور کلی نیز وظیفه نمای ساختمان مانعی برای نفوذ آب، باد و آفتاب به داخل ساختمان های در حال ساخت و حفاظت از جان عابران در برابر پرتاب مصالح به پیاده رو هاست. گونی های لمینت شده نیز به دلیل ضد آب بودن و قیمت مناسبشان در برابر توری های ساختمانی گزینه خوبی برای پروژه های ساختمانی کم ارتفاع و کوچک هستند. برای این منظور از رول گونی های پلاستیکی لمینت شده که به صورت متری در بازار به فروش می رسند به عنوان گونی نمای ساختمان ضد آب استفاده می کنند.

گونی پلاستیکی لمینت دار

گونی های لمینت شده برای مصارف خانگی

چنانچه تصمیم بگیرید از کیسه گونی های لمینت شده به جای نایلون های خرید استفاده کنید تصمیم هوشمندانه ای گرفته اید. این کیسه ها به دلیل مقاوم بودن و قابل شستشو بودنشان به دفعات زیادی قابل استفاده هستند. بنابراین با جایگزین کردن آن ها علاوه بر صرفه جویی در منابع و هزینه ها، آسیب کمتری نیز به محیط زیست می زنید. کیسه گونی هایی که برای مصارف خانگی تهیه می شوند در ابعاد و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند. علاوه بر این تهیه آن ها در اشکال مختلف در خانه نیز امکان پذیر است.

قیمت گونی لمینت دار

اگر به بازار فروش گونی ها سری زده باشید، متوجه شده اید که قیمت ها بسیار متفاوت است و همین امر باعث سخت تر شدن انتخاب گونی مناسب شما می شود. این مساله زمانی پیچیده تر می شود که با مفاهیمی مانند گونی ضد آفتاب، لمینت، جامبوبگ، رول گونی متری نیز آشنا نباشید. زیرا آنچه مسلم است این است که قیمت تمامی این گونی ها با نمونه های ساده آن متفاومت بوده و هر کدام از موادی که هنگام ساخت به آن ها اضافه شوند قیمتشان را نیز بالاتر می برند. شاید آگاهی با این مفاهیم باید کسی را پیدا کنید که توضیح مختصری در موردشان به شما بدهد. اما ما راه ساده تری به شما نشان می دهیم. هنگام خرید گونی پلاستیکی با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید و علاوه بر صحبت با متخصصین الوند، از قیمت انواع گونی پلاستیکی نیز اطلاع پیدا کنید.

 قیمت گونی لمینت دار

خرید بهترین گونی لمینت ضد آب

برای کسانی که به گونی های با کیفیتی نیاز دارند، نامی آشناتر از شرکت پینک وجود ندارد. انواع مختلف گونی های پینک به دلیل کیفیت و قیمت مناسبشان شهرت زیادی در بازار دارند. یکی از دلایل این نام آوری، ماشین آلات پیشرفته تولید پارچه های گونی پینک است. به همین دلیل است که گونی الوند به عنوان یک نمایندگی فروش این محصولات و دوخت گونی ها با استفاده از این پارچه ها، تبدیل به بهترین تولید کننده کیسه گونی های لمینت در اصفهان شده است. به شما نیز پیشنهاد می کنیم که زمانی که قصد خرید گونی لمینت ضد آب را داشتید، به فروشگاه اینترنتی الوند سری بزنید تا از بین محصولاتی متنوع با کیفیتی عالی، بهترین را برای سفارش دوخت کیسه گونی انتخاب کنید.

خرید بهترین گونی لمینت

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.