وبلاگ - آخرین اخبار
خرید عمده گونی برنج

در زمینه مواد غذایی از جمله برنج، خرید عمده گونی برای برنج یکی از مسائل مهم و ضروری محسوب می شود. چرا که برنج یکی از غذاهای اصلی ایرانیان محسوب می شود. بنابراین تولید، توزیع و خرید آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله از گونی الوند به بررسی کیسه های مناسب برای بسته بندی برنج، از بین کیسه های صنعتی که برای بسته بندی هستند می پردازیم. همچنین بررسی می کنیم کدام از نظر جنس و قیمت برای جابجایی و نگهداری برنج بهتر است و از کدام مرکز فروش گونی برنج آن را تهیه کنیم.

بررسی انواع کیسه برای برنج

نگهداری مواد غذایی مانند برنج از اهمیت زیادی برخوردار است. این اهمیت به این دلیل است که چنانچه در جای مناسبی نگهداری نشوند اصطلاحا دچار آفت می شوند. منظور از این آفت کرم یا شپشکی است که داخل کیسه تشکیل می شوند. در بسیاری از موارد با جدا کردن آن ها برنج قابل مصرف است. اما در شرایطی که این گونی ها در جای گرمی مثل انبار نگهداری می شود، سرعت رشد این کرم ها زیاد شده و دیگر قابل مصرف نیستند. برای نگهداری و جابجایی برنج از انواع گونی استفاده می شود: گونی پلاستیکی و گونی کنفی یا نخی.بهترین پارچه برای نگهداری برنج، گونی های کنفی یا نخی هستند. در زیر به مقایسه انواع آن ها، و بیان مزایا و معایبشان می پردازیم:

بررسی انواع کیسه برای برنج

مزایا و معایب کیسه نخی و کنفی برای برنج

به دلیل اینکه مصرف برنج در ایران زیاد است، مصرف کیسه برای برنج نیز به مراتب بالاتر است. بنابراین خرید عمده گونی برای برنج از هر سه جنس پلاستیکی، نخی و کنفی نیز به راحتی انجام می شود.گونی های نخی و کنفی برای برنج مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • پارچه نخی و کنفی، بر خلاف گونی های پلاستیکی، باعث رفت و آمد هوا به داخل گونی شده و از ایجاد باکتری ها و بد بو شدن برنج جلوگیری می کند.
 • این پارچه ها، رطوبت ایجاد شده بین دانه های برنج را می گیرد.
 • گونی های نخی قدرت تحمل بار سنگین را دارند و نسبت به انواع گونی های پلاستیکی در برابر اجسام تیز مقاومت تر هستند.
 • کیسه های کنفی و نخی به دفعات زیاد و برای مصارف مختلف قابل استفاده هستند.
 • قیمت نسبتا بالایی دارند.

مزایا و معایب گونی پلاستیکی برای برنج

 • وزن گونی پلاستیکی در مقایسه با گونی های نخی و کنفی کمتر است و حمل و نقل آن به عنوان کیسه خالی برای برنج نیز راحت تر است.
 • از گونی پلاستیکی در خرید برنج با مقادیر کم بیشتر استفاده می شود.
 • قیمت گونی پلاستیکی نسبت به همتایان خود کمتر است و تهیه تعداد زیاد آن به صرفه تر است.مزایا و معایب گونی پلاستیکی برای برنج

گونی برنج نخی

در ساخت پارچه این گونی ها در اصل از پنبه استفاده  شده است که گاهی برخی از فروشندگان برنج با خرید برزنت درجه یک اقدام به دوخت کیسه برنج می کنند. تار و پود تهیه شده از پنبه نازک تر از کنف است. بنابراین گونی هایی هم که از این الیاف ساخته می شوند بافت ریزتری نسبت به گونی های کنفی دارند. در ادامه به شرح مزایا و معایب آنها می پردازیم:

 • بافت این گونی ها به دلیل نازک بودن الیاف آن ها فشرده است و هوا به راحتی گونی های کنفی، از بین آن ها رد و بدل نمی شود. در صورت استفاده از آن ها، بهتر است به سرعت برنج را به ظرف مناسبی منتقل کرد.
 • به دلیل الیاف نازک و کم استقامت آن ها، قدرت نگهداری وزن زیاد را ندارند. بنابر این بهتر است از آن ها در فروشگاه ها و برای فروش برنج در مقادیر کم استفاده شود.
 • وزن کمتری نسبت به گونی ها کنفی دارند. بنابراین به هنگام خرید عمده گونی برنج، جابجایی آن ها راحت تر است.
 • قیمت کمتری نسبت به گونی های کنفی دارند. بنابراین فروش عمده گونی برنج نخی ساده تر انجام می شود.
 • چاپ روی گونی برنج نخی راحت تر و بهتر انجام می شود.گونی برنج نخی

گونی برنج کنفی

در ساخت پارچه های گونی کنفی از ساقه گیاه شاهدانه استفاده می شود. برای دوختگونی برنج کنفی، الیاف کنفی از ساقه این گیاه تهیه شده و به هم بافته می شوند. سپس در ابعاد مختلف تهیه و در بازار عرضه می شود. الیاف تولید شده کلفت تر از الیاف تهیه شده از پنبه هستند. بنابراین بافت این گونی ها نیز از گونی های نخی درشت تر است. در ادمه به توضیح معایب و مزایای گونی های کنفی می پردازیم:

 • بافت درشت گونی های برنج کنفی، آن ها را به مناسب ترین گونی برای نگهداری و جابجایی برنج تبدیل کرده است.
 • میزان جذب رطوبت این گونی ها نسبت به گونی های نخی بالاتر است. این به دلیل جنس الیاف آن ها می باشد.
 • وزن گونی های کنفی از گونی های نخی بیشتر است. در واقع می توان گفت این گونی ها جزء سنگین ترین کیسه ها هستند. به همین دلیل هنگام خرید عمده گونی برنج، جابجایی آن ها سخت تر است.
 • قیمت این گونی ها از گونی های نخی بالاتر است. هرچند خرید عمده کیسه برنج کنفی به صرفه تر از خرید تکی آن است، اما همچنان هزینه زیادی در بر می گیرد.
 • استقامت آن ها در جابجایی وزن زیاد به گونه ای است که از آن ها برای جابجایی برنج در وزن های زیاد استفاده می شود.گونی برنج کنفی

خرید عمده گونی برنج

مهترین خریداران عمده کیسه گونی برنج کشاورزان و انبارداران مواد غذایی هستند. برای کشاورزان و عرضه کنندگان برنج به دلیل مصرف بالایی که دارند، خرید عمده گونی برنج به صرفه تر است. خرید عمده گونی برای برنج در ابعاد مختلف و به صورت رولی یا کیسه ای انجام می شود. تولیدکنندگان گونی خالی برنج نسبت به نیاز مشتریان خود، پارچه گونی ها را به صورت خام، یا به صورت دوخته شده تحویل مشتری می دهند. مزیت رول ها در این است که خریداران عمده گونی برنج می توانند آن ها را نسبت به نیاز خود در ابعاد مختلف برش داده و از گونی ها استفاده کنند. خرید عمده گونی های برنج در ظرفیت های مشخصی انجام می شود:

ده کیلوگرم

بیست کیلوگرم

سی کیلوگرم

چهل کیلوگرم

پنجاه کیلوگرم

لازم به ذکر است که خرید عمده گونی برنج با ظرفیت بالا در انبارهای مواد غذایی و  برای جابجایی برنج معمول تر است. ولی برای نگهداری خانگی و فروشگاه ها از گونی هایی با ظرفیت کمتر و کوچکتری استفاده می کنند.

خرید عمده گونی برنج

مرکز فروش کیسه گونی برای برنج

در ایران، به دلیل تولید انبوه برنج، تولید کنندگان زیادی برای دوخت گونی برنج وجود دارد. این عرضه و تقاضای بالا در بازار، و موجود بودن مواد اصلی ساخت کیسه گونی برنج در ایران باعث شده است قیمت گونی های برنج نیز مناسب باشد. با این وجود کارخانه جات ساخت کیسه گونی برنج هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. این تفاوت قیمت به دلیل کیفیت الیاف آن ها نیز می باشد. بنابراین شناخت و بررسی این مراکز فروش عمده گونی خالی برنج از لحاظ کیفیت و قیمت، به ویژه برای کشاورزان مسئله ای مهم محسوب می شود. بهتر است بعد از بسته بندی برنج ها اگر آنها را در فضای باز نگهداری می کنید با خرید شید سایبان از آنها در مقابل نور خورشید و باران محافظت نمایید.

گونی الوند با سال ها تجربه در عرضه و فروش انواع گونی های صنعتی، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد. این محصولات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می شوند. با مراجعه به سایت فروشگاه الوند و تماس با شماره تلفن 09138345996 می توانید نسبت به آشنایی با محصولات این فروشگاه اقدام نمایید.

مرکز فروش کیسه گونی برای برنج

7 پاسخ
 1. مهرداد
  مهرداد می گوید

  سایت خوبی دارید من برای محصولاتم نیاز داشتم به چنین سایت خوبی انشالله همکاری خوبی بتونیم با هم داشته باشیم

  پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   سلام و عرض ادب
   از اینکه قیمت ها به روز در سایت نیست عذر خواهی می کنم، به دلیل نوسانات زیاد قیمت ها فعلا نمی توانیم قیمت ها را درج کنیم
   برای اطلاع از قیمت ها با شماره 09138345996 تماس حاصل نمایید
   بله انواه چاپ بر روی گونی، fit و… در رنگهای مختلف نیز داریم

   پاسخ
  • admin-karavar
   admin-karavar می گوید

   درود و وقت بخیر
   بهتر است کیسه را از جایی بخرید که تنوع محصولات زیاد باشد و بتوانید بر حسب نیاز کیسه برنج خود مثلا 10 کیلویی، 20 کیلویی و… کیسه خود را انتخاب نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.