وبلاگ - آخرین اخبار
کفپوش پلاستیکی استخر

امروزه با زیاد شدن استخرهای سرپوشیده، سرباز و پرورش ماهی، استفاده از لوازمی مانند کفپوش پلاستیکی استخر که از آن ها و افرادی که با آن سر و کار دارند حفاظت می کنند نیز افزایش پیدا کرده است. کفپوش استخر انواع مختلف، کاربرد و ویژگی هایی دارد که لازم است قبل از انتخاب و خرید آن ها با آن ها آشنا شوید. به همین منظور کلینیک الوند در این مقاله شما را با انواع کفپوش استخر و بهترین مرکز فروش آن آشنا می کند.

کفپوش استخری چیست؟

اگر یادتان باشد در سال های گذشته که چندان هم دور نیست کف استخرها از سنگ یا سرامیک درست می شد. در چنین محیط هایی بارها شاهد سر خوردن افراد روی این زمین های سفت و یا جمع شدن آب بودیم. گاهی نیز در فصل های سرد سال یا روزهای گرم با سرد و گرم شدن این کفپوش ها دچار سوزش کف پا یا سردی بیش از حد می شدیم. همین حس ناخوشایند و خطرهایی که در کمین افراد شناگر و استفاده کنندگان از استخرها بود باعث شد صاحبان آن ها به فکر تغییر جنس کفپوش شوند. علاوه بر این با روی کار آمدن استخرهای پرورش ماهی و کشاورزی نیز محصولات جدیدی به نام کفپوش کف استخر روانه بازار شد.از آن زمان نیز تولیدکنندگان کفپوش ها مواد مختلفی را برای ساخت آن ها امتحان کردند که در ادامه به طور مختصر به آن ها اشاره می کنیم:

کفپوش پلاستیکی استخری چیست

  • کفپوش های پلاستیکی استخر: این کفپوش ها در مدل های مختلف تهیه می شوند، اما مواد اولیه اکثر آن ها پلاستیک فشرده است.
  • کفپوش های چوب پلاست: این کفپوش ها از ترکیب پلاستیک و چوب ساخته می شوند. به گونه ای که ظاهر چوبی دارند و از سر خوردن افراد جلوگیری می کند.
  • کفپوش های سنگی: مدل جدید این کفپوش ها با قدیم متفاوت است. به گونه ای که در ساخت اکثر آن ها از بتن استفاده شده و ظاهر آن ها نیز به گونه ای است که از لیز خوردن افراد جلوگیری می کند.

حال که با انواع این کفپوش های استخری آشنا شدید در ادامه بیشتر در مورد کفپوش های پلاستیکی استخر برای استخرهای پلاستیکی کشاورزی ورق ژئوممبران با شما صحبت می کنیم:

انواع کفپوش پلاستیکی استخر

متفاوت بودن سلایق و نوع نیاز خریداران این محصولات باعث شده است تولید کنندگان این کفپوش های پلاستیکی استخر، این کالا را در طرح ها و رنگ های مختلف تهیه کنند. برخی از آن ها به طور کامل مشبک است. در برخی از طرح ها نیز قسمتی به صورت مشبک و قسمتی با زایده های پلاستیکی نازک پوشیده شده که باعث می شود امکان لیز خوردن افراد را کمتر کند. این کفپوش های مشبک به صورت قطعات مربع شکل و در ابعاد مختلف عرضه می شوند. برخی دیگر از آن ها نیز به صورت پارچه پلاستیکی یکسره به عنوان کفپوش پلاستیکی استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی به کار می روند. این محصولات به صورت کفپوش استخر رولی یا متری به فروش می رسند.

انواع کفپوش پلاستیکی استخر

مزایای استفاده از کفپوش پلاستیکی استخری

امروزه این کفپوش های پلاستیکی دور و کف استخر، در انواع مختلف استخرهای سر باز و سر بسته استفاده می شوند. در هر کدام از این مکان ها نیز به دلایل مختلفی به کار برده می شوند. اما علت های به کار بردن آن ها تا اندازه ای مهم است که در حال حاضر این محصولات مهمترین نقش در برقراری ایمنی فضای داخل استخر را ایفا می کنند. بنابراین استفاده از آن ها از قوانین راه اندازی این اماکن است. در ادامه شما را با کاربردهای مختلف آن ها آشنا می کنیم:

جلوگیری از سر شدن زمین و زمین خوردن افراد

حتما شما هم با خط سر خوردن روی زمین های استخر و زمین خوردن به دلیل خیس بودن آن مواجه شده اید. صدماتی که در در گذشته در محیط استخرها به ورزشکاران و مربیان آن ها وارد می شد و خسارت هایی که صاحبان استخرها متحمل می شدند، باعث احساس نیاز فراوان به کفپوش های پلاستیکی استخری شد. اگرچه این کفپوش ها از جنس های مختلفی هستند اما تمامی آن ها باید از سر بودن زمین جلوگیری کنند.

مزایای کفپوش پلاستیکی استخری

جلوگیری از تغییرات دمای محیط

تغییرات دما، مخصوصا در استخرهای سرباز، باعث گرمای بیش از حد زمین کناری استخر در روزهای گرم تابستان و یا سرد شدن زیاد آن در فصل های سرد می شود. همین امر دلیل اصلی حس ناخوشایند افراد هنگام راه رفتن بدون کفش و دمپایی است. به کار بردن انواع مختلف کفپوش پلاستیکی دور استخر تا حد زیاد باعث کاهش این موارد می شود و با معتدل نگه داشتن دمای کف، آسیب به کف پای افراد نیز جلوگیری می کند.

جلوگیری از تجمع آب در کف استخر

نوع مشخصی از کفپوش های پلاستیکی دور استخر از جنسی ساخته شده اند که به دلیل منافظی که دارند، آب روی آن ها جمع نمی شود. به محصولاتی که این مشخصات را دارند کفپوش های مشبک گفته می شود. این ویژگی علاوه بر جلوگیری از سر شدن زمین در اثر تجمع آب، به دلیل داشتن ظاهری زیبا با رنگ هایی مختلف، منظره استخرها را نیز دلپذیرتر کرده است.

رد شدن آب از کفپوش های پلاستیکی استخر

ظاهر زیبای کفپوش های پلاستیکی استخر

در دورانی که تعداد استخرها رو به ازدیاد است و رقابت بین آن ها روز به روز بیشتر می شود، چشم نواز بودن و نظافت محیط داخلی آن ها یکی از اولین شرایط انتخاب استخر از نظر مراجعین است. بنابر این علاوه بر تمام خصوصیات و ویژگی هایی که برای کفپوش پلاستیکی استخری بر شمردیم، زیبایی ظاهری نیز یکی از عواملی است که در خرید آن ها باید رعایت شود. به طور مثال رنگ های مختلف و متعدد آن ها باعث می شود به راحتی بتوان آن ها را با دکوراسیون داخلی و با تمام رنگ های به کار برده در محیط این اماکن هماهنگ کرد.

استحکام و کیفیتی مناسب

هنگام تهیه این محصولات اگر به دنبال اجناس با کیفیتی نباشید خراب شدن آن ها باعث می شود علاوه بر تلف کردن وقت برای خرید و نصب آن ها، مجبور به صرف هزینه زیادی برای خرید دوباره یا تعمیر آن ها شوید. پلاستیک فشرده به کار برده شده در این کفپوش های پلاستیکی استخری باعث می شود دوام آن ها نسبت به نمونه های دیگر بیشتر باشد. استقامت این مواد در برابر آفتاب، آب و برخورد با اجسام تیز و سنگین نیز باعث می شود به زودی دچار پوسیدگی و پارگی نشوند.

جلوگیری از هدر رفت آب در استخرهای کشاورزی

کفپوش پلاستیکی استخرهای ماهیگیری

کفپوش های پلاستیکی کف استخر که در استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی به کار برده می شوند، باعث جلوگیری از هدر رفتن آب می شوند. چرا که در اکثر این استخرها به دلیل زیرسازی نادرست و ناقص، آب به داخل حفره های زیرزمینی کشیده می شود و به همین دلیل آب ذخیره شده کم می شود.

قیمت کفپوش پلاستیکی استخر

بسیاری از افراد علاوه بر کیفیت محصول، نیاز دارند که هزینه مناسبی نیز هنگام خرید کفپوش پلاستیکی استخر بپردازند. به همین دلیل در جستجوی پیدا کردن لیست قیمتی از آن ها هستند. اما آنچه باید به خاطر داشته باشید این است که همیشه فروشگاهی که به شما کالای ارزانتر عرضه می کند منصف تر نیست و همیشه کالای گرانتر نشان دهنده کیفیت محصول نیست. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که در قیمت این محصولات علاوه بر کیفیت و ابعادی که شما نیاز دارید، کارخانه تولید کننده آن نیز در قیمت آن ها تاثیر می گذارد.

خرید کفپوش پلاستیکی استخر

خرید کفپوش پلاستیکی استخر

هر خریداری برای اینکه با اطمینان بیشتری محصول مورد نیاز خود را تهیه کند نیاز به مرکز فروشی دارد که علاوه بر داشتن اجناسی با کیفیت و قیمتی مناسب، بتواند به صداقت و انصاف فروشندگان آن نیز اعتماد داشته باشد. یکی از بهترین فروشندگان برای تهیه کفپوش پلاستیکی استخرهای کشاورزی و ماهیگیری فروشگاه الوند است که اجناسی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شما عرضه می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09138345996 تماس بگیرید.

4 پاسخ
  1. سام
    سام می گوید

    سلام مرسی ازتون که این اطلاعات خوب رو به مردم میدین چون خیلی از ماها اطلاعات خیلی کمی داریم. البته من از سایت شما خرید نکردم ولی تعریفتونا خیلی شنیدم.انشالا بتونیم همکاری با هم داشته باشیم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.