سایه انداز گلخانه

استفاده از توری های سایه انداز گلخانه مزایای بسیاری برای صاحبان این مشاغل دارد. به همین دلیل محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است. در این میان پیدا کردن مرکز فروشی که قیمت فروش مناسبی برای توری محافظ و سایه انداز گلخانه در نظر گرفته باشد نیز بسیار مهم است. کلینیک الوند در این مقاله سعی دارد ضمن معرفی و بیان مزایا و بررسی قیمت این محصولات، به معرفی مناسبت ترین مرکز خرده و عمده فروشی توری های سایه انداز بپردازد:

چرا باید از سایه انداز گلخانه استفاده کرد؟

گلخانه ها از جمله محیط هایی هستند در اندازه های مختلف و در مکان های متعدد تشکیل می شوند. علاوه بر این هر فردی مقاصد مختلفی از ساخت این مکان ها دارند. گاهی یک گلخانه کنار تراس یا بالکن آپارتمان ساخته می شود تا فضای خانه را شاداب تر و مطبوع تر کند. گاهی نیز این گلخانه ها برای مقاصد اقتصادی ساخته می شوند و در آن ها انواع گل های آپارتمانی، سبزیجات و سیفی جات پرورش داده می شود. اما همانطور که دیده اید بسیاری از آن ها به وسیله توری های سایه انداز گلخانه، شیشه ها یا محافظ های پلاستیکی گلخانه پوشیده و مسقف شده اند. اما اینکه چرا باید این کار را انجام بدهند دلایل مختلفی دارد که در ادامه 2 مورد از مهمترین آن ها را توضیح می دهیم:

چرا باید از سایه انداز گلخانه استفاده کرد

حفاظت از گل ها و گیاهان در برابر نور آفتاب

نور آفتاب یکی از مهترین نیازهای گل ها و گیاهان است. اما میزان نیاز در هر کدام از آن ها متفاوت است. برخی از آن ها به نور مستقیم خورشید نیاز دارند تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند و برخی به نور غیر مستقیم و بسیار کم. از آنجایی که گیاهان موجود در گلخانه ها از این نظر متفاوت هستند و گلخانه ها نیز مسقف ساخته نمی شوند لازم است با استفاده از توری های سایه انداز گلخانه یا پلاستیک های محافظ میزان رسیدن نور به آن ها تنظیم شده و در بسیاری از مواقع از شدت نور خورشید کاسته شود.

جلوگیری از ورود پرندگان و حیوانات به داخل گلخانه

همانطور که می دانیم پرندگان علاقه شدیدی به بذر گیاهان و دانه های آن ها دارند. همچنین از میوه های گیاهان نیز برای خوراک خود استفاده می کنند. پنچه و دندان های حیواناتی مانند گربه و سگ نیز می تواند باعث آسیب به محصولات و گیاهان شود. بنابراین یکی از مشکلاتی که صاحبان گلخانه ها با آن سر و کار دارند ورود پرندگان و حیوانات به داخل این مکان ها و آسیب رسانی آن ها به محصولات است. در این صورت صاحبان گلخانه ها باید از محصولاتی مانند محافظ های پلاستیکی و توری های سایه انداز برای گلخانه های خود استفاده کنند تا جلوی ورود حیوانات و پرندگان را به داخل بگیرند و از محصولات خود محافظت کنند.

توری سایه انداز گلخانه

مزایا و معایب سایه انداز گلخانه چیست؟

هر کدام از گلخانه ها برای اینکه از محصولات خود در برابر زیان هایی که در بالا اشاره شد محافظت کنند گزینه های زیادی را بررسی کرده و مناسب ترین آن ها را برای خود انتخاب می کنند. به طور معمول آن ها می توانند از بین توری های سایبان یا سایه انداز گلخانه، پلاستیک ها و شیشه یکی را بخرند و برای خود نصب کنند. بنابراین لازم است قبل از خرید مزایا و معایب هر کدام از آن ها را به دقت بررسی کرد. به همین دلیل در ادامه ما به بیان مزایا و معایب نصب شیدهای گلخانه می پردازیم:

درصدهای متفاوت سایه افکنی توری های سایه انداز گلخانه

یکی از مزایای استفاده از توری های سایه انداز برای گلخانه تنظیم میزان دریافت نور گیاهان است. چرا این محصولات با درصدهای مختلف سایه افکنی تولید می شوند. این اندازه ها معمولا از 20 درصد که کمترین میزان سایه افکنی است شروع می شود و تا 90 درصد که بالاترین میزان آن است نیز در دسترس است. در برخی از موارد نیز می توان برای سایه انداختن بیشتر از دو لایه توری 90 درصد استفاده کرد. استفاده از این توری ها این مزیت را نیز دارد که بر اساس نیاز گیاهان مختلف، می توان برای بخشی از گلخانه از توری 20 درصد و برای بخش دیگر از توری ای با درصد بالاتر سایه افکنی استفاده کرد. در صورتی که در صورت استفاده از پلاستیک ها و شیشه ها این حق انتخاب و تنظیم نور وجود ندارد.

مزایا و معایب سایه انداز گلخانه چیست

قیمت توری سایه انداز گلخانه

یکی از مواردی که هنگام انتخاب و خرید هر کالایی مورد ارزیابی و مقایسه دقیق قرار می گیرد قیمت آن کالا است. این مساله در کشور ما نیز ارزش و اهمیت بسیار زیادی دارد. تا جایی که افراد برای مقایسه بهتر افراد اجناس فروشگاه های مختلف را بررسی می کنند تا مناسب ترین قیمت را پیدا کنند. از دیگر مزایای استفاده از توری های سایه انداز گلخانه قیمت مناسب آن ها نسب به کیفیتشان است. به گونه ای که خرید و نصب شیشه ها نسبت به خرید توری های سایبان هزینه بسیار زیادتری را در بر دارد. همین قیمت مناسب توری محافظ گلخانه یکی از دلایل محبوبیت این محصولات در بین گلخانه داران و افرادی شده است که گلخانه ای کوچک در خانه دارند.

امکان پارگی در اثر برخورد با اجسام خیلی سنگین

سبک بودن و نداشتن وزن زیاد این توری های سایه انداز گلخانه اگر چه در بسیاری از مواقع مزیت محسوب می شود، اما در برخی از مواقع نیز از جملع عیوبی است که برخی از افراد به آن اشاره می کنند. چرا که ممکن است هنگام وزش بادهای بسیار سنگین و یا پرتاب شدن یا افتادن اجسام سنگین به روی آن ها، توری ها از هم گسسته و پاره شوند. در چنین مواقعی ممکن است هم باعث آسیب مالی در اثر برخود اجسام به محصولات شوند و هم هزینه ای برای تعمیر یا خرید مجددشان روی دوش صاحبان آن ها بیندازند. بنابراین هنگام استفاده از آن ها باید مکانی را انتخاب کنید که به دور از چنین خطراتی باشند.

پارگی توری سایه انداز گلخانه

عدم جلوگیری از بارش های جوی و گرد و خاک

یکی از معایبی که می توان برای توری های سایه انداز گلخانه در نظر گرفت جلوگیری نکردن آن ها از ورود باران، برف و گرد و خاک به داخل گلخانه است. درست است که این مشکل برای مناطقی که آب و هوای معتدل با سطح بارش معمولی دارند به چشم نمی خورد، اما برای مناطقی مانند شهرهای شمالی که میزان بارششان در طول سال زیاد است بسیار مشکل ساز است. بنابراین لازم است در این شهرها از محصولات دیگری مانند شیشه ها و پلاستیک ها به جای توری ها استفاده شود. همچنین در مناطق کم باران نیز می توان هنگام بارندگی و گرد و خاک، با انداختن یک محافظ پلاستیکی روی توری ها جلوی نفوذ آن ها را به داخل گرفت.

بهترین مرکز فروش توری سایه انداز گلخانه

هر فردی برای خرید کالای مورد نیاز خود احتیاج دارد یک مرکز فروش مطمئن را پیدا کند که علاوه بر کیفیت مناسب و قیمتی خوب، صداقت در گفتار را نیز داشته باشد. ما در پایان مرکز فروش الوند را برای خرید توری های سایه انداز گلخانه به شما معرفی می کنیم. این فروشگاه علاوه بر داشتن کالاهایی با کیفیت بسیار خوب ، بهترین قیمت فروش خرده و عمده فروشی شید گلخانه در تهران، اصفهان، مشهد و شهرهای دیگر را نیز دارد. برای مشاوره با متخصصان فروش این مرکز و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره تلفن 09138345993 تماس بگیرید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *