وبلاگ - آخرین اخبار
طول عمر شید گلخانه (توری سایبان)

یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که همواره برای مالکان گلخانه‌ها و … وجود دارد میزان تابش نور خورشید و طول عمر شید گلخانه (توری سایبان) است. چرا که گیاهانی وجود دارد که برای رشد به میزان مشخصی از نور خورشید نیاز دارند. بیشتر و یا کمتر بودن میزان تابش نور خورشید باعث مشکلات بسیاری می‌شود. مالکان برای جلوگیری از مشکلات تابش نور خورشید از وسایلی چون: حصیر استفاده می‌کردند. حصیر به دلیل فرسایش بسیار سریعی که دارد و همچنین نداشتن کنترل دقیق بر روی نور ورودی به گلخانه و … کنار گذاشته شد.

امروزه به دلیل پیشرفت‌های بسیار انسان در زمینه‌های مختلف این مشکل نیز  با هزینه‌های بسیار مناسب برای مالکان گلخانه‌ها حل شد است. راه حلی که امروزه کارشناسان توصیه می‌کنند آن را انجام دهید استفاده از شید گلخانه و یا توری سایبان است. در این متن در مورد شید گلخانه و طول عمر شید گلخانه (توری سایبان) و انواع شید گلخانه و … صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

شاید قیمت شید گلخانه یا توری سایبان که کیفیت در آن نیز الویت باشد برای شما مهم باشد. برای دریافت هزینه ساخت سایبان یا گلخانه خود نکاتی وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای جمع بندی هزینه توری سایبان بدانید که قیمت هر متر شید گلخانه (توری سایبان) یا به صورت متری و یا قیمت هر کیلو شید گلخانه (توری سایبان) محاسبه می‌شود.

شید گلخانه چیست؟ و انواع آن

شید گلخانه به توریهایی گفته می‌شود که میزان تابش نور خورشید به گلخانه و یا … را کنترل می‌نماید. با کنترل نمودن نور محیط امکان افزایش و کاهش دمای محیط را با سایه ایجاد می‌نماید. این توریها را با نامهای دیگری چون: توری سبز و راشل گلخانه و سایه انداز گلخانه و شیدینگ و توری سبز گلخانه نیز معرفی مینمایند. توری گلخانهها را بر اساس رایج ترین تفاوت آنها دسته بندی می‌نمایند. شیدها را بر اساس درصد تراکم و یا میزان سایه اندازی به دسته بندیهای مختلف تقسیم بندی مینمایند. سایه اندازی و یا درصد تراکم به معنای ضریب گذر نور از توری میباشد.

معمولا شید گلخانه در تراکمهای 30 و 50 و 65 و 80 درصد ساخته میشود. در برخی اوقات نیز برای دسته بندی توریها از رنگ سایبانها استفاده میشود. دسته بندی زنگها به این صورت است که توری‌ها در رنگ بندی مشکی و قرمز و زرد و آبی تولید میشوند. اما غالبا توریها را به رنگ سبز تولید مینمایند و بر اساس رنگ بندی تقسیم کردن آنها اشتباه می‌باشد.

طول عمر شید گلخانه (توری سایبان)

نوع کارکرد توری سایبان

مهمترین عاملی که بر روی عملکرد و کارایی و شید گلخانه تاثیر گذار است تراکم میباشد. به این صورت که با افزایش تراکم توریها میزان نور وارد شده به محیط کنترل شده و در بازده 400 تا 700 نانومتر میباشد. استفاده کردن از توریها دمای گلخانه را حدود 8 درجه کاهش میدهد. همین دلیل باعث میشود که مالکان نیاز به استفاده از سیستمهای سرمایشی برای خنک نمودن محیط گلخانه نداشته باشند.

نوع کارکرد توری سایبان

جنس توری گلخانه

توری گلخانه‌ها از الیاف پروپیلن و پلی اتیلن تولید می‌شود. از مزایای این مواد می‌توان به مقاومت بسیار بالایی که دارند و منعطف بودن و حفظ نمودن استحکام در محدوده دمایی 25 الی 60 درجه سانتی گراد و مقاومت بالا در برابر نور خورشید اشاره کرد. تفاوت میان پلیمر پلی اتیلن و پلیمر پلی پروپیلن در وزن این دو پلیمر میباشد. همین دلیل سبب شده است که در زمستان از تورهایی که از جنس پلی پروپیلن هستند استفاده شود. در فصل های تابستان و بهار که هوا گرم است از تورهایی که از جنس پلی اتیلن هستند استفاده شود.

 

برای مشاهده لیست قیمت شید گلخانه (توری سایبان) بر روی دکمه کلیک نمایید.

 

میزان طول عمر شید گلخانه (توری سایبان)

هر محصولی که در بازار وجود دارد دارای طول عمر می‌باشد. طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان ) از مسائل بسیار مهم در زمان خرید میباشد. حتما به این نکته دقت کافی را داشته باشید. طول عمر مفید شید گلخانه تقریبا 5 سال تخمین زده شده است. به این معناست که شید گلخانه‌ی شما 5  سال به بهترین شکل ممکن برای شما کارایی دارد. اما بعد از گذشت این مدت زمان باید توری گلخانه را تعویض نمایید.

طول عمر مفید به مدت زمانی گفته میشود که می‌توان از توری سایبان استفاده نمود. بعد از گذشت زمان گفته شده توری بخشی از کارایی خود را از دست میدهد. هرچه زمان بیشتری توری را تعویض ننمایید توری بیشتر کارایی خود را از دست میدهد. در مناطق گرم و خشک تراکم سایه اندازی توریها باید بیشتر باشد و این توریها بیشتر برای این مناطق مورد استفاده قرار میگیرند. در حالی که در مناطقی که نور خورشید کمتر است توریهایی که درصد تراکم پایینتری دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

میزان طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان )

نکاتی برای افزایش طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان )

امروزه مالکان برای تعیین میزان نور وارده به محیط گلخانه از توری گلخانه استفاده می‌نمایند. برای مالکان بسیار اهمیت دارد که شید گلخانه عمر مناسبی را داشته باشد و نیازی نباشد هر چند وقت یکبار آن را تعویض نمایند. در این بخش از متن نکاتی که باعث افزایش طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان ) می‌شود را برای شما بیان می‌نماییم.

اولین نکته در مورد افزایش طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان ) ابتدا قبل از خرید توری سایبان ابعاد مکان مورد نظر را با دقت بسیار زیادی محاسبه نمایید. این کار به این دلیل است که در زمان نصب توری سایبان مجبور به کشیدن توری نشوید. دلیل دیگر این کار این است که ابعاد شید سایبان دچار تغییر نشود.

دومین نکته برای افزایش طول عمر توری سایبان باید پس از خرید توری گلخانه محصول را در جایی که سر پوشیده باشد و در آن مکان امکان تابش مستقیم نور خورشید وجود نداشته باشد قرار دهند. توری را در مکانی قرار دهید که هیچگونه حشرهی موذی وجود نداشته باشد تا توری شما دچار آسیب نشود. هر دوی این کارها محصول شما را از آسیب دیدگی قبل از نصب حفظ می‌نماید و از هزینه‌ای مجدد جلوگیری می‌نماید.

سومین نکته در مورد افزایش طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان ) زمانی که قصد دارید توری گلخانه را نصب نمایید دقت بسیاری داشته باشید که توری با جسم تیز و یا برندهای برخورد نکند و دچار پارگی نشود. چهارمین نکته در مورد افزایش طول عمر شید گلخانه‌ای دقت داشته باشید که بهترین نوع نصب و کاربردی‌ترین نوع نصب توری سایبان استفاده کردن از بست‌ها و یا همان گیره‌های مخصوص توری سایبان می‌باشد. نکته‌ای مهم در زمان نصب توری این است که گیره‌ها را با  فاصله 50 سانتی متری از یکدیگر نصب نمایید.

نکاتی برای افزایش طول عمر شید گلخانه ( توری سایبان )

کلام پایانی

هر محصولی که در بازار وجود دارد دارای طول عمر می‌باشد. طول عمر شید گلخانه (توری سایبان) از مسائل بسیار مهم در زمان خرید می‌باشد. اگر با مطالعه مقاله بالا باز هم نیاز به کمک داشتید و یا برای دریافت لیست قیمت شید گلخانه یا توری سایبان با کارشناسان گونی الوند تماس بگیرید.

طول عمر شید گلخانه (توری سایبان)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.